Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Gyengéje volt a vörösréz csatorna

2012. április 10. 18:28 // Forrás: Veszprémi Rendőrkapitányság
Március elején a Balatonalmádi Rendőrkapitányságon tett feljelentést egy helyi lakosú férfi és egy nő, hogy a nyaralója függőleges vörösréz csatorna darabját ismeretlen tettes ellopta.

A két helyen okozott kár 190 ezer forint volt. A nyomozók adatgyűjtést végeztek a környék színesfém kereskedéssel foglalkozó telepein. Az egyik telepen kaptak információt egy hajmáskéri férfiről, aki többször is vitt oda eladásra vörösréz darabokat. Kihallgatása során elmondta, ki a beszállítója, és hogy az illető Ausztriából hozta neki az árut.

Így jutottak el a nyomozók egy balatonfüredi férfihez, aki a barátnője fekete Ford Focus gépkocsijával járta környéket. Balatonalmádin kívül ugyanis Tihanyban és Balatonfüreden is bontott le ereszcsatornát.

A gyanúsított kihallgatásán a 38 éves férfi beismerő vallomásában elmondta, hogy hol (Balaton-parti településeken) és hogyan követte el a bűncselekményeket. A nála tartott házkutatás során lefoglalásra került az általa a bűncselekmények elkövetésénél használt szövet kesztyű, valamint a réz ereszcsatorna eltávolításához használt lemezvágó olló. Ellene több rendbeli nagy értékű lopások miatt indult büntető eljárás Balatonalmádiban.

vehir.hu
további cikkek
Hiába volt az álhír-terjesztés, Sümeg is megkapja a Kormánytól a hetvenmilliós segítséget közélet Hiába volt az álhír-terjesztés, Sümeg is megkapja a Kormánytól a hetvenmilliós segítséget Egy sümegi portál sokáig tényként hozta, hogy a térség országgyűlési képviselője, Navracsics Tibor gátolja a város kormányzati segítségét, amit a képviselő többször is cáfolt, mostanra pedig már hivatalossá is vált, hogy hatszáz másik településsel együtt, Sümeg is részesül rendkívüli támogatásban. ma 8:35 Szeretnénk, ha szeretnének és mi is szeretnénk szeretni Udvardy György Szeretnénk, ha szeretnének és mi is szeretnénk szeretni Udvardy György, veszprémi érsekkel való beszélgetés során már az elején érződött, hogy itt nem egy előre felépített, nyilatkozatszerű gondolatmenetet kell lekövetni. Sokkal inkább tűnt úgy, mintha egy régóta, de legalább az év eleje óta érlelődő párbeszéd érne révbe. Az érsek nem sietett, mondataival nem akart nagy hatást kiváltani, de talán pont ezért volt súlyuk. Márpedig ezekben a viharos időkben, ami 2025-öt is jellemezte, erre van a leginkább szüksége az embereknek, nemcsak egyházi, hanem világi kérdésekben is, amelyekről szintén szó esett az interjúnkban, a politikától a mesterséges intelligenciáig. ma 8:35 Porga Gyula: Őrizzük minél tovább a szeretet lángját! karácsony Porga Gyula: Őrizzük minél tovább a szeretet lángját! A hit, a remény, az öröm gyertyája után fellobbant a szeretet lángja is. Az utolsó gyertyagyújtási ceremónián Porga Gyula polgármester, valamint Udvardy György érsek mondott beszédet. 2025. december 21. 11:46

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.