
– Jó lehetőséget biztosít a diákok számára, ha szimuláció útján vizuálisan is információt szerezhetnek környezetükről, interaktív módon tudnak részt venni az oktatási folyamatban. Az eddigi passzív tanuló a tanulási folyamat aktív, konstruktív résztvevője lesz – húzta alá köszöntő beszédében Némedi Lajos alpolgármester a 216 millió forintos beruházás záró eseményén szerdán délután a Báthory iskolában. Mint fogalmazott, a digitális tábla előnye, hogy több eszközt is képes helyettesíteni, egyebek mellett videóként, írásvetítőként, illetve CD-lejátszóként is használható, de az internet elérésére is alkalmas.

A kreativitásnak nagy szerepe van a tanárok szemszögéből, hiszen színesebbé, érdekesebbé tudják tenni a tanórákat. – Bár rengeteg előzetes munkát igényel egy-egy tanóra felépítése, hosszú távon megtérül a befektetett energia. Ezek csak gépek, önmaguktól semmit nem tudó eszközök, melyet a tudatosan alkalmazó emberi lény, a tanár irányít – jegyezte meg az alpolgármester.

A projekthez az Európai Unió és az Európai Regionális Fejlesztési Alap biztosított vissza nem térítendő támogatást, összesen 216 millió forint értékben. Szauer István projektvezető visszaemlékezve elmondta, 2007-ben írták ki a pályázatot, azonban számos akadály hárult eléjük, ezért csak most sikerült a beruházást befejezni. Végeredményeként 16 intézmény 17 helyszínén közel 160 interaktív csomagot telepített a közbeszerzésen nyertes, veszprémi székhelyű Infornax Kft, melynek ügyvezetője, Sári Lajos a projektzáró konferencián rövid bemutatót is tartott az interaktív tábla sokoldalúságát bizonyítva. Elhangzott még, az új technikai eszközök használatát közel négyszáz pedagógus sajátította el.