Porga Gyula
– Káprázatos történelmi és kulturális programokkal ajándékozta meg Veszprémet és az ide látogatókat ez a néhány nap. A Gizella Napok nem városunk legrangosabb kulturális programsorozta, hanem 1000 éves Veszprém eleven képeskönyve, amely évente új és újabb lapokkal gazdagodik. Veszprémiek számára fontos a kultúra és a tudomány tisztelete, ápolása. Ez a veszprémiségükből fakad – foglalta össze a Gizella Napok szerepét városunk életében Porga Gyula polgármester, aki nem feledkezett meg az anyák köszöntéséről sem.
Kubik Anna
Kubik Anna színművésznő Gizella alakját festette fel a szépszámú közönség előtt. Múltidézés és a személyes benyomások kavalkádjából kiviláglott az ünnepi beszéd lényege, ami egyben Gizella királyné üzenete: ha másokért élsz, az a legnagyobb ajándék.
dr. Csiszár Miklós, dr. Józsa Benő és Mészáros Zoltán
Végezetül Porga Gyula 2012 Gizella díjait dr. Csiszár Miklósnak, dr. Józsa Benőnek és Mészáros Zoltánnak adta át
fotó: Yokes
Az alábbiakban az ünnepségen elhangzott laudációkból idézünk.
Dr. Csiszár Miklós könyvtáros, vegyészmérnök a MÁFKI könyvtárvezetője, majd tudományos osztályvezető-helyettese volt, 1996-tól Közgazdasági Szakközépiskola könyvtárosaként tevékenykedett. Felélesztette és új tartalommal töltötte meg az iskolai értesítő műfaját. Helyismereti és iskolatörténeti írásai jelentek meg a Megyei Pedagógiai Körképben, az Iskolakönyvtárosban, a Megyeházi Tudósításokban és a Veszprém Megyei Honismereti Tanulmányokban.
Fáradhatatlan energiával folytatja Veszprém 20. századi mindennapi életét feldolgozó és nagy érdeklődésre számot tartó Múltidéző sorozatát Veszprém város és veszprémi polgárok élete a helyi sajtó tükrében. Több éve kuratóriumi tagja a Veszprémi Szemle folyóiratnak, 2011-től pedig annak főszerkesztője.
fotó: Yokes
Dr. Józsa Benő újságíró, szerkesztő. 1992-ig a Veszprém megyei napilap, a Napló munkatársa, majd főszerkesztő-helyettese volt. Később dolgozott a Veszprémi Új Híreknél, Várpalotai Újságnál, Balatonfüredi Naplónál. Nyugdíjba a Magyar Távirati Iroda munkatársaként vonult. Munkáját több elismeréssel honorálták, Veszprém Megyéért és Cserhát József díjjal, 1995-ben megkapta Veszprém város sajtódíját.
Igazi mester ő, aki ismeri az újságíró szakma minden titkát, több mint negyven éves pályafutása alatt műfajok sokszínűségét alkalmazta: tudósítások és hírek pontos, precíz írójaként éppen olyan hiteles volt, mint korábban riporterként.
fotó: Yokes
Mészáros Zoltán neve több fontos veszprémi eseményhez köthető. 1992-ben hatodmagával megalapította az első helyi kereskedelmi rádiót, a Rádio Jamet. Társával felépítette az Oliva Éttermet és Panziót. Itt honosította meg először neves előadókkal az élőzenés összejöveteleket. Elindította és azóta is szervezi a Veszprémi Ünnepi Játékokat, most már VeszprémFestet. Alapító elnöke volt a Veszprémi Turisztikai Egyesületnek. Létrehozta a felsőörsi Snétberger Zenei Tehetség Központot, ahol hátrányos helyzetű, zeneileg tehetséges roma fiatalok kapnak magas szintű képzést.