A konferencián mintegy 50 előadás hangzik el 12 szekcióban, melyek a legújabb ipari és tudományos eredményeket mutatják be az érdeklődőknek.
A konferencia célja, hogy fórumot teremtsen a gyártásautomatizálás területén tevékenykedő magyar és külföldi intézmények, iparvállalatok kutatói és szakemberei részére az aktuális fejlesztések és korszerű alkalmazások bemutatására és egyeztetésére, ezáltal segítséget nyújtson az optimális automatizálási megoldások megvalósításához.
A program nemzetközi hatókörű, mindezt jól mutatja, hogy a kiállítók és az előadók között számos külföldi érdeklődő érkezett Veszprémbe, a nyitóelőadást pedig rangos nemzetközi hírű szakemberek tartották a Knorr-Bremse, a GE és a Pannon Egyetem képviseletében. Szó volt az automatizálásról és folyamatkontrollról alacsony darabszámú termékek gyártása esetén, a világításszabályozás, energiahatékonyság kérdéseiről, valamint a fenntartható ellátási láncok tervezéséről.
Kiállítók és támogatók: ADL Kiadó, AUDI, Evopro, Festo, IEEE, Infocontrol Hungaria,
MATE, Siemens, Valeo Auto-Electrik, VIPA Elektronik-systeme.
– Ipari fejlődés és versenyképesség nincs kutatásra épülő innováció valamint jól képzett szakemberek nélkül, így a Pannon Egyetem számára is fontos, hogy ebben a folyamatban meghatározó módon vegyen részt, együttműködve a magas hozzáadott értéket képviselő cégekkel – hangsúlyozta dr. Friedler Ferenc rektor. Ezért az oktatás, szakemberképzés mellett nagy hangsúlyt fektetünk a kutatásra és az innovációs tevékenységre, hogy azok ne csak az egyes szakterületek fejlődését segítsék elő, hanem az ipar számára is hasznosítható eredményeket nyújtsanak.
A konferencia fő céljai közé tartozik a meglevő együttműködések elmélyítése, valamint új kapcsolatok kialakítása, hiszen a tudomány és a gazdaság hosszú távú céljai sokban egyeznek. Az idén megalakulásának 60. évfordulóját ünneplő Méréstechnikai Automatizálási és Informatikai Tudományos Egyesület (MATE) nevében dr. Ludvig László elnök köszöntötte a megjelenteket. A konferenciával hagyományt teremtenek, mondta. Kiemelte, hogy a gyakorlat és elmélet együttesen jelenik meg a programban.
Az előadások témái: a gyártási folyamatok automatizálási eszközei, megoldásai, az automatizálásban felhasznált robottechnológia, és ipari kommunikációs hálózatok, életciklus menedzsment és gyártástervezés. A konferencia lehetőséget biztosít gyárlátogatásra, valamint a Magyarországon elsőként hitelesített és minősített AFB laboratórium és oktatási központ megismerésére, amely az automatizálási technológia különböző területein nyújt képzést az egyetem hallgatói számára, és biztosít továbbképzést az ipari partnerek szakembereinek.