Az intézmények együttműködése többéves múltra tekint vissza, a megállapodás aláírása a kapcsolat megújítására és kiszélesítésére szolgál, hangsúlyozta Dr. Bedő Zoltán, az MTA Agrártudományi Kutatóközpontjának főigazgatója június 7-én, az ünnepélyes szerződéskötésen. A kooperáció célja a régió ipari és mezőgazdasági igényeinek kielégítése, a két szervezet kiváló kutatói potenciáljának hasznosításával. A kutatóközpont képzési hellyé válhat az együttműködés által és a fejlődés fontos eszköze nemcsak régiós, hanem országos szinten is- mondta a főigazgató.
A Pannon Egyetem fő feladatának tekinti, hogy hallgatóit sikeres szakmai pályára készítse fel. Ehhez többek között erős tudományos háttér és élenjáró technológiák fejlesztésében való részvétel szükséges, hangsúlyozta Dr. Friedler Ferenc rektor. Az együttműködés mindkét intézmény szakmai munkáját erősíti és illeszkedik a közép-dunántúli felsőoktatási pólus létrehozásának tervéhez. A rektor elmondta: a Pannon Egyetem hálózati modellben működik, így a martonvásári kutatóközpont teljes joggal végezhet minden egyetemi tevékenységet, amelyet a veszprémi központban végezhetünk, amelyhez a szakmai és anyagi háttér rendelkezésre áll.
Dr. Németh Tamás, az MTA főtitkára hangsúlyozta, jó példa az együttműködés arra, hogy az oktatás és kutatás az értékteremtés felé mozduljon el, ugyanakkor fontos a felkészült kutatói utánpótlás biztosítása szempontjából is.
A megállapodást Martonvásár polgármestere, dr. Szabó Tibor is üdvözölte. Kiemelte, lehetőséget teremt a szellemi- és tudományos potenciál növelésére, valamint az innovációra is, amelyhez a város támogatásáról biztosította a megállapodást aláíró szervezetek vezetőit.
MTA Agrártudományi Kutatóközpont
A Magyar Tudományos Akadémia Agrártudományi Kutatóközpont egymásra épülő, a gyakorlati megvalósítást is magába foglaló alap-, módszertani, és alkalmazott komplex kutatásokkal foglalkozik. A komplex jellegű kutatási programok mellett széleskörűen részt vesz a felsőfokú graduális- és posztgraduális képzésben, a hazai és nemzetközi tudományos együttműködésben, valamint a tudományos eredmények, szakmai ismeretek gyakorlati elterjesztésében.
Pannon Egyetem
A Pannon Egyetem kiemelten fontosnak tartja együttműködéseit, nagy hangsúlyt fektetnek a hosszú távú szakmai kapcsolatok megalapozására, hallgatóik szakmai karrierjének felépítésére. Ahhoz, hogy ezt a célt teljesítsék, fontosnak tartják az innovációban élenjáró cégekkel közösen folytatott fejlesztéseket, mert ezáltal képzéseink a legkorszerűbb ismereteken alapulnak. Egyúttal hallgatóik tapasztalatot szerezhetnek projekt-és csapatmunkában, szakmai ösztöndíjakat kaphatnak és hozzáférhetnek a legkorszerűbb eszközökhöz. Rangos innovációhoz nemzetközi szinten elismert kutatásokra van szükség, így biztosítanak együttműködő partnereiknek versenyképes tudományos eredményeket.