Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Galériák éjszakája

2012. június 14. 10:54
Rendhagyó módon a Művészetek Háza június 23-án, szombaton tartja a Galériák Éjszakáját.

Idén a Művészetek Háza és a Laczkó Dezső Múzeum együttműködése révén közös belépőjegy megváltásával mindkét helyszín programjai látogathatók

A galériák 15 órától 24 óráig várják a közönséget.

Különleges tárlatlátogatások művészekkel, művészettörténészekkel, gyűjtemény tulajdonosokkal.

Múzeumpedagógiai foglalkozások Kiimó Károllyal, Környei Ágotával és Berényi Csabával, végtelen papíron végtelen művészet gyermekeknek, tárlatkalauzolás Vass László műgyűjtővel, zenei csemegék Rozsnyói Péterrel, reproshow címmel vj+dj+literatura show Áfrány Gáborra, Horváth Károllyal és Kilián Lászlóval, vetélkedő qr kódokkal, és megannyi apró meglepetés várja a közönséget a Modern Képtár Vass László Gyűjteményben, a Dubniczay-palota kiállítóhelyein és a Csikász Galériában.

A múzeumpedagógiai foglalkozásokra előzetes bejelentkezést várunk a Művészetek Háza telefonszámán 88/425204, vagy az arthouse@invitel.hu címen.
A maximum létszám: 25 fő.

Helyszínek:
Dubniczay-palota – László Károly Gyűjtemény
Veszprém, Vár u. 29.
Csikász Galéria
Veszprém, Vár u. 17.
Modern Képtár – Vass László Gyűjtemény
Veszprém, Vár u. 3-7.
Tűztorony
Veszprém, Vár u. 9.

Részletes program a www.arthouseweb.hu honlapon.
 


vehir.hu
további cikkek
Papírra vetették a veszprémi amatőr költők szárnypróbálgatásait kultúra Papírra vetették a veszprémi amatőr költők szárnypróbálgatásait Antológiát jelentetett meg a Veszprémi Művészetek Háza a Költőtoll Irodalmi Kör amatőr szerzőinek verseiből. tegnap 12:24 Grace és Gloria: A szeretet mentőöve a halál árnyékában kultúra Grace és Gloria: A szeretet mentőöve a halál árnyékában Tom Ziegler amerikai drámaíró műve különös érzékenységgel beszél az elmúlásról, a gondoskodás szerepéről és arról, hogyan képes két idegen ember egymás lelki támaszává válni a legnehezebb pillanatokban. Az előadás Grace, az idős parasztasszony és Gloria, a New Yorkból hazatérő, nagy karriert befutott önkéntes szociális munkás kapcsolatát mutatja be – két élet találkozását, amelyet a halál közelsége tesz még élesebbé és még emberibbé. Az előadás bemutatója december 13-án lesz a Veszprémi Petőfi Színházban, a darabot Máté P. Gábor rendezte. 2025. december 12. 22:35 Jazz, ami felemel, de a bánatban is velünk marad, mégis, kétszer nem szól ugyanúgy Life&Style Jazz, ami felemel, de a bánatban is velünk marad, mégis, kétszer nem szól ugyanúgy Azt gondoljuk, hogy ismerjük a jazzt? A zenészek közti titkos összekacsintásokat, a füstös klubokat, a dallamokba rejtett érzelmeket? Aligha! Borbély Mihály, Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas jazz-zenész megtanított rá, hogy ez a műfaj valójában nem misztikum, hanem a legőszintébb emberi gesztusok zenévé formálása, ahol kétszer nem tudnak eljátszani ugyanúgy egy dalt sem, még a legnagyobb zenészek sem. 2025. december 12. 1:26

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.