A Helka és Kelén legendáján, valamint a Sió tündéres regéjén alapuló A Helka – A Burok-völgy árnyai című regényből született meg a Kabóca Bábszínház különleges, vízi produkciója. MTI-nek adott interjújában Székely Andrea rendező hangsúlyozta: a darab főszereplője két gyerek, akik manókkal vágnak neki a nagy kalandnak, útjukat tündérek, boszorkányok, óriások és sárkányok keresztezik. Ennél fogva a színpadon különböző vízi produkciók, csodák történnek: vízisárkány, szökőkút, vízesés és más vízi trükkök.
Székely Andrea
Székely Andrea érdeklődésünkre elmondta: a produkció alapjául szolgáló Nyulász Péter által jegyzett Helka - A Burok-völgy árnyai című regénye tavaly az Év gyermekkönyve díjat nyerte el. A bábszínházi alkotás a regényt vette kiindulópontnak, a Bakony legendáit feldolgozva és továbbgondolva.
– Az író gondolkodásában az a legérdekesebb, amivel a művet Veszprémhez és környékéhez kötődővé teszi. Például a boszorkány dala nem más, mint a Bakonyban található növények ritmikus felsorolása. A darab felöleli a Bakonyhoz kötődő természeti kincseinket – mondta Székely Andrea.
A rendező, színházigazgató hangsúlyozta: nagy munka áll mögötte, sok meglepetéssel. „Sokan sok mindent gondolunk a fizikáról, aztán ez összeütközött, amikor beletettük a vízbe, amit elterveztünk.” – Keressük a darab előadásának lehetséges helyeit, de szerencsére az egész színpad mozdítható, könnyen szétszedhető és összeállítható, bár mivel nyolc tonna körül van, akárhova nem tudjuk állítani. Új otthonunk, a Hemo előtt azonban tudjuk majd játszani, már ki is találtuk, hogyan – mondta.
A darabot legközelebb majd július 27-én és augusztus 24-én fél kilenckor tűzik újra műsorra, a helyszín a Séd-völgy lesz.