Az ünnepélyen az egyedülálló nemzetközi olajipari ellátási lánc optimalizáló szakmérnök képzésben résztvevő hallgatók harmadik generációja végzett a karon, kilencen vehették át okleveleiket. Ebből az alkalomból köszöntötte a végzetteket dr. Kelemen Béla a MOL finomítási igazgatója. Céljaik megálmodására buzdította a hallgatókat és hangsúlyozta, az marad életben, aki a legfogékonyabb a változásokra. Képzésük többfajta tudományt ötvöz, ezáltal speciális tudást kaphattak, melyet nemzetközi szinten hasznosíthatnak majd az iparban.
Porga Gyula, Veszprém polgármestere magabiztosságra biztatta a végzetteket, kiemelte, hogy a Pannon Egyetemen átvett diploma értéket képvisel. Dr. Markovszky György, a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke köszöntőjében elmondta, az itt végzett szakembereknek a 21. század kihívásainak kell megfelelniük, ehhez fontos, hogy több tudományterületben legyenek jártasak, több kultúrát ismerjenek meg, így a nemzetközi versenyben is megállják a helyüket majd. Piglerné dr. Lakner Rozália, a Műszaki Informatikai Kar dékánja elmondta, sikeres tanévet zárt a kar, mintegy 180-an végeztek képzéseiken. Az átlagnál jobb teljesítmény elérésére buzdította a végzetteket, akik naprakész tudással rendelkeznek és hangsúlyozta, a karon megalapozhatták a hallgatók sikeres szakmai pályájukat, a jövőben is az értékeket tartsák szem előtt.
Konyicska Renáta, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem növendéke közreműködött kiváló zongorajátékkal közreműködött a műsorban.
Az ünnepélyen több díjat adtak át. A Pannon Egyetem Pro Universitate Pannonica Arany kitüntetést adományozott dr. Schanda János professor emeritusnak, a fotometria és színtan hazai és nemzetközi szinten elismert 80 éves professzorának. Az Emberi Erőforrások Minisztere a Magyar Felsőoktatásért Emlékplakett kitüntetést adományozott dr. Horváth Emese ügyvivő szakértőnek oktatásszervezési munkássága elismeréseként.
A Műszaki Informatikai Kar kiemelten fontosnak tartja a középiskolai matematikaoktatást, amely megalapozza a diákok szakmai fejlődését. A matematikai tehetséggondozásban kiemelkedő eredményt elért középiskolai tanárok kitüntetésére a kar Pólya György-díjat alapított, melyet Remeténé Orvos Viola, a debreceni Fazekas Mihály Gimnázium tanára és Szabó József, a kaposvári Táncsics Mihály Gimnázium tanára kapott.
A kar „Pro Scientia” kitüntetéssel ismeri el a kimagasló kutatási, kutatásfejlesztési és kutatásszervezési tevékenységet, melyet idén dr. Klemeš Jiří egyetemi tanár, az Energetikai Rendszerek Kutatólaboratórium vezetője vehetett át.
Kimagasló oktatási tevékenységének elismeréséül dr. Simon Gyula egyetemi docens Pro Educatione kitüntetést vehetett át. Kiváló hallgató díjjal jutalmazták Vakulya Gergely doktorandusz munkáját.
A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara díjat adományozott Kadanoczki Helga végzett mérnök informatikus hallgatónak, aki folyamatos jó tanulmányi eredménye mellett az innováció területén elkötelezett, valamint közreműködik az egyetem kutatás-fejlesztési tevékenységében.
A dékán emléklapot adott át dr. Bodor Beáta dékáni titkár részére 40 éves közalkalmazotti jogviszonya elismeréséül.
A kar országosan egyedülálló tehetséggondozó tevékenysége nemzetközi és országos versenyeken, pályázatokon elért sikereket eredményez. A szakmai versenyek mellett a hallgatók nemzetközi és országos sportversenyeken is kiemelkedő teljesítményt nyújtanak, emléklapot vehetett át Barta Sándor, Rakk Adrián, Szili László, Éles András, Márczi Brigitta, Smidla József, Lacza Péter hallgató is.
A fogadalomtétel után a kar végzett informatikus, villamosmérnök, informatikatanár és programozó matematikus hallgatói átvehették okleveleiket.