A diplomaátadó ünnepségen dr. Friedler Ferenc, a Pannon Egyetem rektora köszöntötte a végzetteket, hangsúlyozta, amikor az intézményt választották, hosszú távú együttműködést ajánlott számukra az egyetem, melynek első lépése teljesült. A karon végzettek jó kezdeti feltételekkel indulnak, megalapozhatták szakmai karrierjüket a nemzetközi cégekkel kötött együttműködések és közös munka keretében, mondta.
Dr. Szirmai László, a MOL Nyrt. minőségellenőrzési vezetője köszöntőjében kiemelte, hogy az elkövetkezendő évek nagy kihívás elé állítják a végzetteket. A Pannon Egyetemen megszerzett tudás és az egyéni tehetség járul majd hozzá a jövőbeni munkájukhoz.
Némedi Lajos, Veszprém Megyei Jogú Város alpolgármestere ünnepi beszédében kiemelte, a Pannon Egyetemen végzett hallgatók büszkék lehetnek megszerzett tudásukra, mivel olyan szakmai alapokat kaptak, amelyre szüksége van a hazának is.
A karon megszerzett minőségi tudásra helyezte a hangsúlyt köszöntőjében dr. Szalai István, a Pannon Egyetem Mérnöki Karának dékánja. A végzett hallgatók már tanulmányi éveik alatt kapcsolatba léphettek nemzetközi vállalatokkal, tapasztalataiknak köszönhetően érvényesülhetnek a munkaerőpiacon – mondta.
A Pannon Egyetemen ez alkalommal hét PhD doktort avattak: Badics Tamás, Szabó Ferenc, Utasi Ákos, Baja Bernadett, Csay Tamás, Bátyi Szilvia és Borbély Gábor kapta meg a tudományos fokozatot igazoló oklevelet. Az intézmény végzősei nevében Rácz Bianka vegyészmérnöki alapszakos hallgató búcsúzott el, a karon118 végzős hallgató vehette át diplomáját.
Az ünnepély díjazottjai
Balog Zoltán miniszter, az Emberi Erőforrások Minisztérium vezetője dr. Dallos András egyetemi docens, a Kémia Intézet oktatója részére a Magyar Felsőoktatásért Emlékplakett kitüntetést adományozott. Dr. Dallos András a kitüntetést évtizedek óta tartó színvonalas oktató- és eredményes kutató- és kutatásszervező munkájáért, a kísérleti fizikai kémia és bioenergetika területén elért és publikált új kutatási irányok meghatározásáért, nagyra becsült munkássága elismeréseként kapja.
A Pannon Egyetem Mérnöki Karának Kari Tanácsa dr. Pap József Sándor részére szakmai és tudományos teljesítménye elismeréseként a „Mérnöki Kar Kiváló Fiatal Kutatója” díjat adományozta. Pap József Sándor a Kémia Intézet Szerves Kémia Intézeti Tanszékének oktatója, adjuntus. A Veszprémi Egyetem vegyész szakán 2001-ben végzett, majd a Veszprémi Egyetem Kémia Doktori Iskolájában szerezte meg doktori fokozatát 2004-ben. Kimagasló szakmai ismereteket szerzett és kutatási eredményeket mutatott fel a homogénkatalízis, reakciókinetika, koordinációs kémia, szerves és szervetlen kémiai szintézis, inert technikák, molekulaspektroszkópia, analitikai módszerek területén.
A Pannon Egyetem Mérnöki Karának Kari Tanácsa Stumpfhauser Józsefné és Bakos Ferencné részére a karon végzett kimagasló tevékenységéért a Kar „Kiváló Munkatársa” kitüntetést adományozta.
A Pannon Egyetem Mérnöki Kar Vegyészmérnöki és Folyamatmérnöki Intézet Folyamatmérnöki Intézeti Tanszéke közössége „Árva Péter tanulmányi ösztöndíj” alapítását határozta el, ezzel is emléket állítva a tanszék alapítójának. Az ösztöndíjat évente egyszer, a folyamatmérnöki szakterületen eredményes tanulmányi munkát végző nappali tagozatos hallgató nyerheti el. Az ösztöndíjat Farsang Barbarának ítélték oda.
Eredményei alapján a Kari Tudományos Diákköri Tanács a „Pannon Egyetem Mérnöki Kar Kiemelkedő Tudományos Eredményeket elért hallgatója” díjat adományozta Sinka Zsófia és Szabó Beáta hallgatóknak.
A Bede Imre emlékére alapított 2011. évi tanulmányi ösztöndíját Farsang Barbara és Fónagy Orsolya hallgatóknak ítélték.
A „Gépészek a Gépészképzésért” Alapítvány díjat ajánlott fel a legjobbnak ítélt gépészmérnöki szakdolgozatért. A díjat Fébert Gábor gépészmérnök jelölt kapta. A „Gépészek a Gépészképzésért” Alapítvány díjat ajánlott fel a legjobban záróvizsgázó hallgatónak. A díjat Nyeső András gépészmérnök jelölt kapta.
Az „Ipar a Veszprémi Mérnökképzésért” Alapítvány - L. T. Fan és Eva Fan – által létesített ösztöndíjat a vegyészmérnöki szak záróvizsga bizottságok elnökei javaslatára Makky Csaba okleveles vegyészmérnök kapta.
A Veszprémi Vegyipari Egyetem nappali tagozatán 1961. évben végzett vegyészmérnökök által létesített ösztöndíjat a vegyészmérnöki szak finomkémiai műveleti szakirányának záróvizsga bizottsága a vizsgán nyújtott kiváló szakmai teljesítményéért Babos Katalin vegyészmérnöknek ítélte oda.