A Tatabánya is fejet hajtott a Veszprém előtt / Tatabánya Carbonex KC - MKB Veszprém KC 29:36 (13:17)

2008. szeptember 27. 21:05
Otthonában verte hét góllal az MKB Veszprém a Tatabánya együttesét a Budapest Bank férfi kézilabda liga ötödök fordulójának szombati találkozóján. A hazaiak az első félidő jelentős részében tartani tudták a lépést a bajnoki címvédővel, azonban a játékrész hajrájában, s a második harminc percben már magabiztosan vezetett a Mocsai-csapat. Vendégoldalon a legeredményesebb játékos Eklemovics és Markovic lett, előbbi hét, utóbbi hat góllal vette ki részét a sikerből. A remekül küzdő házigazdák először szenvedtek vereséget az idei kiírásban, míg a bakonyi gárda mérlege továbbra is hibátlan.

Tatabánya Carbonex KC - MKB Veszprém KC 29:36 (13:17)
Tatabánya, 900 néző. Vezette: Andorka, Hucker

Tatabánya: Szente – Visy 2, Szöllősi 4, Hodi 1, Szögi 1, Halász 5, Kanyó Á. 7 (2). Csere: Liszkai (kapus), Kanyó B., Lele 1, Savic 3, Serfel 2, Ferenczi 2, Munkácsi 1.
Edző: Debre Viktor, Marosi László

Veszprém: Peric – Gulyás 5, Vujin 3, Eklemovics 7, Gál 3, Illyés 2, Korazija 4. Csere: Pesic (kapus), Sasum 3, Bagaric 1, Cozma, Lushnikov, Markovic 6, Lapcevic 2.
Vezetőedző: Mocsai Lajos

Az eredmény alakulása: 2. p.: 2:0. 6. p.: 4:3. 13. p.: 7:7. 16. p.: 9:8. 20. p.: 10:11. 28. p.: 13:15. 36. p.: 15:21. 44. p.: 19:24. 52. p.: 22:31
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/2, ill. 0

Az MKB a következő körben október 1-jén (szerdán) hazai pályán fogadja a Mezőkövesdet, majd október 5-én (vasárnap) a Bajnokok Ligája első fordulójában a Bundesliga listavezetője, a Flenburg - Handewitt látogat a királynék városába.