Az online banki ügyintézést már sokan jól ismerik. El sem kell hagyni a házunkat, csupán néhány kattintással átutalhatjuk a pénzt az ismerősünknek, az egyetemen kifizethetjük a költségtérítést, vagy feltölthetjük a telefonunkat.
A pénzügyek egy újabb színtere a tavaly óta magyarul is elérhető PayPal rendszer. Ez egy virtuális bank, amely jelentősen megkönnyíti az interneten való vásárlást és eladást. Amikor ezt a rendszert használjuk, nem adjuk ki a bankszámlaszámunkat és az olyan adatokat, amelyekkel mások visszaélhetnek. Csak hozzákötjük a bankszámlánkat egy PayPal fiókhoz, és már használhatjuk is. Persze tranzakciós díjak itt is vannak, de ezek távolról sem olyan magasak, mint egy egyszerű bankkártyás átutalásnál. Nagy előnye a rendszernek hogy nemzetközi, így a külföldi számlatulajdonosokkal ugyanolyan egyszerűen és gyorsan tudtunk tranzakciókat lebonyolítani, mint honfitársainkkal.
Hogy miért jobb a virtuális térben vásárolni és ügyeket intézni? A válasz egyszerű: kényelem és gyorsaság. Nem kell félni attól, hogy elkapkodják előlünk a színház- vagy koncertjegyeket. Mire megnéztük, mikor van nyitva a jegyiroda, mire időt tudtunk szakítani a vásárlásra, addigra gyakran már az utolsó belépő is elkelt. Az internet segítségével már az első pillanatban lecsaphatunk, megrendelhetjük a jegyet, kinyomtatjuk (vagy később beugrunk érte a jegyirodába), és már csak annyi dolgunk van, hogy elmenjünk az előadásra.
Hasznos dolog a MÁV online jegyrendelése is. Ha interneten rendezzük az egészet, nem kell attól rettegni, hogy a pénztárban előttünk álló személy jegyet vesz a fél rokonságának, elmeséli az élettörténetét, vagy hosszasan vitatkozik valamiről a pénztárossal, miközben az utolsó vonatunk nélkülünk gördül ki a pályaudvarról. Persze ha valamit csak sorban állás árán kaphatunk meg, arra is van megoldás: felbérelhetünk valakit, hogy jó korán álljon be helyettünk. Ez a szolgáltatás nem érhető el Magyarországon, bár nálunk nincs akkora kultúrája a sorban állásnak.
Ha otthonülős típusok vagyunk, arra is van megoldás. Néhány veszprémi pizzázóból és étteremből már online is lehet rendelni. Egyes városokban pedig a nagybevásárlást is megoldják a felhasználó helyett. (Itt szeretném felhívni a vállalkozók figyelmét, hogy Veszprémben még nincs ilyen szolgáltatás).
De az internet segítségével nem csak az alapvető szükségleteinket elégíthetjük ki. Vehetünk magunknak ruhákat, bútorokat, elektronikai felszereléseket, többnyire használhatatlan, de jópofa kacatokat, óriásrobotot, vagy egzotikus külföldi feleséget is.
Ha igazán lusták vagyunk, megrendelhetjük az utóbbit, hogy aztán ő intézze nekünk az interneten az ügyeket. Bár valljuk be, ez nem éppen költségtakarékos megoldás.