Bemutatkozás kupagyőzelemmel

2012. augusztus 5. 23:24 // Forrás: hajraveszprem.hu
Sikeresen mutatkozott be a hétvégén rendezett Barabás-kupán a győri fiatalokból álló Veszprém Barabás Duna Takarék KC.

Róth Kálmán együttese a négycsapatos torna első napján a Siófok ellen 32:25-re nyertek. A mérkőzés legtöbbet gólt szerző Planéta Szimonetta 9 találattal járult hozzá a csapat győzelméhez.

Veszprém Barabás DunaTakarék KC−Siófok Galérius Fürdő 32:25
Veszprém: Pusztai, Tóth 1, Planéta 9, Takács 3, Hajtai, Schatzl 4, Palkó 3, Hosszú 3, Pelczéder 2, Izak 3, Kokas, Pásztor, Horváth 4, Maláti, Víg.

A második mérkőzésükön a horvát Zelina ellen léptek pályára a veszprémiek. A félidei három gólos előnyt (15:12) a második játékrészben is sikerült megőrizni, így a végeredmény 30:27 lett.

Veszprém Barabás DunaTakarék KC−RK Zelina 30:27 (15:12)
Veszprém: Pusztai 1, Tóth 5, Planéta 4, Takács 2, Hajtai 1, Schatzl 8, Palkó 3, Hosszú 3, Pelczéder 1, Izak, Kokas, Pásztor, Horváth 2, Maláti, Víg.

A torna utolsó mérkőzésén a szlovák Mihalovce ellen bizonyíthatott a veszprémi csapat. Az első félidőnél 13:13-at mutatott az eredményjelző, a második félidő végén egy izgalmas csatában egygólos győzelmet aratott a Veszprém 28:27. A csapat veretlenül végzett az első helyen.

Veszprém Barabás DunaTakarék KC−Iuventa Mihalovce 28:27 (13:13)
Veszprém: Pusztai, Tóth 4, Planéta 2, Takács 1, Hajtai 1, Schatzl, Palkó 5, Hosszú 2, Pelczéder 5, Izak , Kokas, Pásztor, Horváth 7, Maláti 1, Víg.