Némedi Lajos, Veszprém város alpolgármestere hangsúlyozta az őszinteség és tisztaság fontosságát, és kérte a hallgatókat, hogy tartsák szem előtt ezeket az értékeket.
Dr. Horváth Géza, a Pannon Egyetem Modern Filológiai és Társadalomtudományi Kar dékánja méltatta a tanulókat, amiért a hivatásukkal nem csupán maguknak teremtenek értékeket, hanem hittanárként, katekétaként, vagy szociális munkásként a közösség szolgálatát tűzték ki célul maguk elé. Elhangzott, ez az út a cselekvő szeretet útja. A Pannon Egyetem dékánja még felhívta a figyelmet a nyelvtanulás fontosságára is, arra bíztatta a hallgatókat, hogy anyanyelvük művelése mellett igyekezzenek egy idegen nyelvvel is megismerkedni.
A Boldog Gizella Szeminárium kispapjainak Szentlélek hívó éneke után Főtisztelendő dr. Varga István, az Érseki Hittudományi Főiskola rektora szólalt fel. Kiemelte az igazság szeretete, a becsület, hűség, önzetlenség, türelem, a megbízhatóság, tanulékonyság, kedvesség, és szellemi igényesség erényét, mint követendő értékeket. A főtisztelendő hangsúlyozta az egyházi iskoláknak nem szigetek a magyar oktatásban, hanem annak szerves részét képezik.
Imre Mária, a Közép-Dunántúli Regionális Pedagógiai Intézet megbízott igazgatója elmondta, a kötelezően választható erkölcs vagy hittanóra oktatásához szakképzett pedagógusokra van szükség. Közölte, idén elkezdődik az együttműködés, aminek keretében az Érseki Hittudományi Főiskola részt vesz ezeknek a szakembereknek a kiképzésében. A megbízott igazgató hitet, erőt, és kitartást kívánt a hallgatóknak az új tanévre.
Az együttműködési szerződés aláírása után dr. Albert József, a szociális munkás tanszék vezetője beszélt. Elmondta, a Szentgálon megrendezett Szociotábor keretében a tanszék már elkezdte a munkát. A hallgatókat arra bíztatta, hogy töltsék tartalmasan a főiskolai éveiket, járjanak programokra, kiránduljanak. Hangsúlyozta, a felsőoktatásban eltöltött években nem elég a kollégiumot és az iskola épületét megismerni, hanem tapasztalatokat és élményeket kell gyűjteni.