Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Piacképes tudás

2012. szeptember 12. 15:06 // Forrás: Pannon Egyetem
A Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Karának tanévnyitó ünnepségét szeptember 12-én, szerdán rendezték Veszprémben.

Dr. Friedler Ferenc, a Pannon Egyetem rektora ünnepi köszöntőjében tanácsokkal látta el a kar elsőéves hallgatóit. Beszélt a felsőoktatás jelenlegi helyzetéről is, melyben a minőség, bizalom és a célszerű szervezeti működés, erős, együttműködő karok biztosítják a hosszú távú fenntarthatóságot. Az egyetem célja, hogy hallgatói sikeresek legyenek szakmai pályájukon, a siker pedig versenyképességet jelent.

A Pannon Egyetem az az intézmény, ahol megkaphatják azt a tudást, amivel elindulhatnak az életben. Olyan ismereteket szerezhetnek, amellyel megalapozhatják szakmai karrierjüket – köszöntötte az elsőéves hallgatókat Horváth Tamás, az Alcoa-Köfém Kft. környezetvédelemért, egészségvédelemért és munkabiztonságért felelős igazgatója.

Dr. Szabó Lajos, a Gazdaságtudományi Kar megbízott dékánja beszédében bemutatta a kar jelenlegi helyzetét és jövőbeni céljait, melyek összhangban vannak az egyetem által kitűzött célokkal. A tudás régióbeli kamatoztatására és ismereteik bővítésére biztatta a hallgatókat, melyhez a kar a minőségi képzéseivel járul hozzá.

A tanévnyitó ünnepség keretében Pro Universitate Pannonica kitüntetés kisezüst fokozatát vehette át Sasné dr. Grósz Annamária adjunktus és Antal János, az Üzemeltetési és Biztonságszervezési Igazgatóság igazgatója.

Az egyetemi oktatás terén kifejtett kiemelkedő tevékenységéért Pedagógus Szolgálati Emlékérmet vehetett át dr. Dimény Erzsébet egyetemi docens, szakvezető és dr. Czeglédi József egyetemi docens. A Pannon Egyetem Sebestyén Attila Emlékéremmel tüntette ki dr. Kovács Zoltán professzort kimagasló oktatási tevékenységéért. A Gazdaságtudományi Kar Kollarik Amália-díjat adományozott Nyitrai Barbara és Schumacher Judit végzett közgazdasági elemző mesterszakos hallgatóknak kimagasló tudományos tevékenységükért.

A Manager Képzés Alapítvány Kuratóriuma huszonegyedik alkalommal hirdetett pályázatot a „Harsányi István-díj” elnyerésére. A Pannon Egyetem három hallgatója – Németh Anikó, Simicza Andrea Brigitta és Katona Attila Imre – került a díjazottak közé.

A rendezvényen a köztársasági díjas hallgatókat ünnepelték, az elsőéves hallgatók tettek fogadalmat, majd ünnepélyesen egyetemi polgárrá avatták őket.
 

vehir.hu
további cikkek
Ha képessé válsz arra, hogy másokat felemelj, gazdagabb leszel általa, és a te életed is kiteljesedik! oktatás Ha képessé válsz arra, hogy másokat felemelj, gazdagabb leszel általa, és a te életed is kiteljesedik! Sebestyén Józseffel, a Veszprémi Érseki Főiskola rektorával, a főiskola új képzési, társadalmi irányvonaláról és a február 15-i jelentkezési határidőről beszélgetettünk. Az intézmény 2025-től a szociális és egészségügyi területeken indított képzéseket, kiszélesítve ezzel a hallgatók számára elérhető lehetőségeket. 2026. február 2. 11:41 Óvodások ismerkedtek a környezetvédelemmel közélet Óvodások ismerkedtek a környezetvédelemmel Tizenkettedik alkalommal rendezte meg óvodásoknak szóló természtvédelmi vetélkedőjét és rajzpályázatát a Szilágyi Keresztény Iskola. Kedden hirdettek eredményt. 2026. január 27. 21:51 Ismét az élmezőnyben van a Lovassy egy országos rangsorban, de egy másik veszprémi iskola is kiemelkedő eredményt ér el. közélet Ismét az élmezőnyben van a Lovassy egy országos rangsorban, de egy másik veszprémi iskola is kiemelkedő eredményt ér el. Rég nem látott létszámokkal dübörögnek a pedagógusképző felsőoktatási intézmények, lesz tehát tanár, lesz tehát jövő - hangsúlyozta a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára az országos gimnáziumi rangsor díjátadó gálán csütörtökön a budapesti Várkert Bazárban, ahol az is kiderült, hogy a Lovassy László Gimnázium ezen a listán is az élmezőnyben van, de egy másik veszprémi iskola is megjelent a díjazottak közt. 2026. január 16. 13:15

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.