A jubileumi ünnepség alkalmából az óvoda udvarán lehetőség volt a Waldorf-pedagógiával kapcsolatos könyveket olvasgatni, és Mihály napi cipót sütni. Az épületben falra ragasztott régi fényképek mutatták az intézmény múltját, egy kivetítőn futó diavetítés pedig a jelenjét. A látogatók között az oda járó kisgyermekek mellett felbukkantak olyanok is, akik ebben az épületben töltötték el régen óvodás éveiket.
(Tankovicsné Elek Valéria és Brányi Mária)
Brányi Mária alpolgármester, a jubileumi rendezvény fővédnöke elmondta, az óvodába általában azok a szülők íratják a gyermekeiket, akiknek fontos a hagyományos értékrend. Elhangzott, hálás a sorsnak amiért ennek a közösségnek a része lehet, és megköszönte az óvoda dolgozóinak a kitartó és lelkes munkát. Az alpolgármester elmondta, az értékek és tradíciók, amiket a gyermekek itt elsajátítanak, életük végéig elkíséri őket, és olyan alapot biztosítanak, amire lehet sikeres jövőt építeni.
Tankovicsné Elek Valéria, a Csillagvár Óvoda vezetője kérésünkre beszélt egy kicsit a Waldorf óvoda alapelveiről. Elmondta, az intézményben nagy hangsúlyt kapnak az évkör ünnepei, a természet évszakonkénti változása és az ezekkel összefüggő emberi munkák. A tagóvoda vezetőjétől megtudtuk, azt szeretnék elérni, hogy a gyermekek a képességeiket minél jobban kibontakoztathassák, és megőrizzék a vágyat a világ megismerése iránt.