2024. május 1. Fülöp

Ukrajnában folytatódik a BL az MKB számára / A Flensburg otthon javított az izlandi bajnok ellen

2008. október 10. 23:08
Csütörtökön megkezdődött a második kör a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában. Az F-csoportban az SG Flensburg-Handewitt hazai pályán győzte le a Haukar Hafnarfjördur együttesét. Az MKB Veszprém szombaton Ukrajnában vendégszerepel, az ellenfél a ZTR Zaporozhye gárdája lesz.

A Flensburg a vártnál nehezebben győzött a szigetországiak ellen, hiszen az izlandiak a 17. percben még három góllal vezettek a Campus Halle-ban, de nyolc perccel a vége előtt is csak három volt a németek előnye. A hazaiak végül a hajrában döntötte el a találkozót, elsősorban a Veszprém Arénában is remeklő Christiansen, valamint a montenegrói Muratovicnak köszönhetően.

SG Flensburg-Handewitt – Haukar Hafnarfjördur 35:29 (19:14)
Flensburg, 6054 néző. Vezette: Sarajlic, Vukusic (szerbek).

Flensburg: Beutler, Meyer – Carlén (2), Mogensen (5), Svan Hansen (3), Jensen (2), Christiansen (8/4), Vranjes, Johannsen (1), Heinl, Boesen (1), Muratovic (8), Knudsen (5)
Haukar: G. Gudmundsson, B. Gudmundsson – Palsson, Brynjarsson (4), Gudrunarson (6), Halldorsson (3), Haraldsson, Jonsson, Sveinsson (5/1), Thorisson, Agnarsson, Viktorsson (4), Kristjansson (7), Petursson
Az eredmény alakulása: 2:1 (2.), 4:3 (4.), 6:5 (7.), 6:7 (11.), 8:7 (13.), 9:9 (13.), 9:12 (17.), 12:12 (21.), 13:13 (23.), 18:13 (29.) – 19:15 (31.), 21:18 (35.), 22:19 (37.), 24:19 (39.), 26:20 (43.), 27:24 (46.), 28:25 (48.), 29:26 (52.), 33:27 (57.)

A ZTR Zaporozhye az idei kiírás első fordulójában egygólos vereséget szenvedett a Haukar vendégeként. Az ukránok évről évre résztvevői a legrangosabb európai kupasorozatnak. Tavaly a Császár Gáborral felálló dán Viborgot megelőzve a harmadik helyen végeztek BL csoportjukban, majd a Veszprémhez hasonlóan a KEK-ben folytatták a nemzetközi szereplést. A negyeddöntőben aztán a mieink által legyőzött Kadetten Schaffhausen parancsolt megálljt a ZTR-nek. Intő jel lehet számunkra, hogy a helvétek összesítésben mindösszesen három góllal múlták felül ellenfelüket. A találkozó esélyese a magyar bajnok, azonban könnyű mérkőzésre nem lehet számítani.