Pontelőnnyel a dobogón

2012. október 20. 20:04
A Veszprém Barabás Duna Takarék KC öt góllal legyőzte a dunaújvárosiakat az NB I 6. körében, s megszilárdította bravúros harmadik helyét a tabellán. Képgaléria.

A női kézilabda élvonal harmadik helyén álló Veszprém a tabellán utolsó előtti Dunaújvárost fogadta a 6. fordulóban.

A találkozó elején úgy tűnt, hogy Róth Kálmán tanítványai az „öltözőben ragadtak”, hiszen a vendégek Berta gyorsindítás góljaival néggyel megléptek. Igaz, a hirtelen jött előny inkább az újvárosiakat bénította meg, Palkó duplájával ugyanis a játékrész harmadánál már 4:4 állt ez eredményjelzőn. 6:6-ig felváltva estek a találatok, ekkor a sokad virágzását élő Ferling révén ismét az ellenfél került előnybe, Planéta bombájával aztán ismét egál lett (17. perc: 8:8).

Képgalériánk megtekintéséhez kattintson a fotóra!

A nagy rohanásban a mienknek sikerült előbb rendezni a sorokat, s villámgyorsan hárommal meglépni. Tízzel a szünet előtt még visszajött mínusz kettőre Mátéfi Eszter együttese, ám nem sokkal később Planéta már négyre hizlalta a hazai fórt (23. perc: 14:10). A folytatásban is hullámzott a játék, Bódi ismét felhozta kettőre az övéit, a pihenőig azonban – köszönhetően a remekül védő Pásztornak – már csak a veszprémiek találtak be (17:12).

Három hazai találattal kezdődött a második játékrész, összesítésben a huszadikat a veszprémi nevelésű Takács Bianka jegyezte. Nyolcgólos előnyük birtokában akár el is dönthették volna a találkozó sorsát a vendéglátók, ekkor azonban kissé megzavarodtak, amit zsinórban három találattal büntettek a Fejér megyeiek (35. perc: 20:15). Ezt követően ismét kiegyenlítettebbé vált a küzdelem, sőt, az összecsapás háromnegyedénél már csak négy volt közte (24:20).

A hazai cserék – Takács Bianka vezetésével – remekeltek, s 4:0-s szériájukkal ismét közel kerültek ahhoz, hogy padlóra küldjék az ellenfelet. Ehelyett újra dunaújvárosi feltámadást láthatott a Március 15. utcai sportcsarnok publikuma, Ferling és Bódi főszereplésével öttel a lefújás előtt négyre csökkent a különbség (29:25). Sőt, Palkó jó lövése után Ferling duplázott (58. perc: 30:27). Az igazán nagy fordulat azonban szerencsére elmaradt, a hajrában ismét összeszedte magát a VBKC, amely a kisebb megingásokat leszámítva végig kézben tartotta a mérkőzést, s megérdemelten nyert (33:28).

Róth Kálmán fiataljai hat forduló után öt győzelemmel, s egyetlen vereséggel állnak a tabella harmadik (!) helyén, egy ponttal megelőzve az érdieket.

Női kézilabda NB I, 6. forduló:
Veszprém Barabás Duna Takarék KC–Dunaújvárosi Kohász KA 33:28 (17:12)
Veszprém, 400 néző. Vezette: Andorka, Hucker.
Veszprém: Vig – Kokas 1, PLANÉTA 6, PALKÓ 6, TÓTH E. 7 (4), Tóth G. 3, Schatzl 2. Csere: PÁSZTOR B. (kapus), Horváth D., Pelczéder 2, Hosszu 1, Bárány 2, TAKÁCS B. 3, Kurucz. Vezetőedző: Róth Kálmán.
Dunaújváros: Knezovic – BÓDI 8, Gáspár 1, Sánta, Takács D. 2, FERLING 8 (2), BERTA 5. Csere: Pisák, Csapó (kapusok), TAKÁCS F. 4, Gera, Kővári, Orbán, Vadász. Vezetőedző: Mátéfi Eszter.
Kiállítások: 10, ill. 2 perc.
Hétméteresek: 4/4, ill. 2/2.

Róth Kálmán: – A fiatalságunk miatt nem tudunk egy ilyen simának tűnő meccset könnyedén megnyerni. A mérkőzés legnagyobb eredménye, hogy először játszott NB I-es szinten egy veszprémi utánpótlásból kikerült játékos, Takács Bianka.

Mátéfi Eszter: – Rengeteg hibával játszott a csapatom, a kapusteljesítményünk kevés volt ahhoz, hogy bravúrt érjünk el ma Veszprémben. A játékvezetők sem a mi javunkra tévedtek