Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Jótékonysági gála a gyermekekért

2012. november 6. 11:53
A Karitász jótékonysági gálával ünnepli meg újjászervezésének 20. évfordulóját. A november 17-én rendezett esemény mottója: „Együtt a gyermekekért” - tudhattuk meg a keddi sajtótájékoztatón.


Zagyva Richárd

Zagyva Richárd, a Karitász igazgatója elmondta, a jubileumot is abban a szellemiségben ünneplik, amiben eddig is működtek. A szervezet, és így ennek a rendezvénynek a célja is a nélkülöző gyermekek támogatása. A Karitász eddig szervezett pelenkaprogramokat, gyerektáborokat, segítette a rászoruló diákok iskolakezdését és étkeztetését, támogatta a krízisbe került családokat. Elhangzott, a jubileumi jótékonysági gála segítségével összegyűjtött pénzt is ilyen célokra használják fel.


Porga Gyula

Porga Gyula, Veszprém polgármestere hangsúlyozta, a civil szervezetek jelentős szerepet töltenek be a város életében. Rengeteget segítenek azokban a fontos ügyekben, amiket az önkormányzat nem tud megfelelően ellátni. Hozzátette, a Karitász újjáalakulása óta családok százainak nyújtott és nyújt most is segítséget. Elhangzott, az önkormányzat anyagilag nem, de infrastrukturálisan, marketingtevékenységben, és kapcsolatrendszerét felhasználva tud hozzájárulni a jótékonysági gála megvalósulásához. A polgármester biztatott mindenkit, hogy látogasson el a rendezvényre, mert ezzel nem csak egy maradandó kulturális élményben lehet része, hanem a rászoruló gyermekeken is segíthet.


Oberfrank Pál

Oberfrank Pál, a Petőfi Színház igazgatója elmondta, a Muzsikás zenekar és Petrás Mária szórakoztatja majd november 17-én a közönséget. Ő maga igazgatóként és magánemberként is igyekszik támogatni a Karitász tevékenységét. Úgy véli, a jubileumi rendezvény súlyát az is mutatja, hogy dr. Navracsics Tibor miniszterelnök helyettes és Mádl Dalma, a Katolikus Karitász jószolgálati nagykövete is elvállalta a védnökségét. Az igazgató közölte, nem csak kötelesség, hanem öröm is számára, hogy a Petőfi Színház nagyobb szerepet vállal a társadalomban. 


Muzsikás zenekar
(fénykép forrása: muzsikas.hu, fotós: Kása Béla)

Horák János
további cikkek
Megtaláltuk az igazi piaci hangulatot Veszprémben közélet Megtaláltuk az igazi piaci hangulatot Veszprémben Létezik még igazi piaci hangulat? A veszprémi vásárcsarnok még őrzi ezt az atmoszférát. Itt ébred a város, de ennél jóval többről van szó - valódi társadalma van ennek a helynek, mi pedig felkerestük, hogy testközelből mutassuk be, mi történik a kulisszák előtt és mögött. ma 1:54 Új szuperhivatal és államfőcsere jöhet augusztusig közélet Új szuperhivatal és államfőcsere jöhet augusztusig Kifeszített tempóban, mindössze néhány napot hagyva a társadalmi egyeztetésre tette közzé a kabinet a legújabb, sorrendben tizenhetedik alkotmánymódosító csomagot. A szombatig véleményezhető tervezet gyakorlatilag kő kövön nem hagy a jelenlegi közjogi berendezkedésben: azonnali hatállyal menesztené az államfőt, átírná a bírói vezetők kinevezését, és egy vadonatúj csúcsszervet hozna létre az állami vagyon visszaszerzésére. tegnap 20:28 Hátsó füves történetek a polgármestertől közélet Hátsó füves történetek a polgármestertől „Nehogy már ennek a kopasz törpének ne tudjatok gólt lőni!” – hangzott el régen egy Gyulafirátót – Balatonkenese focimeccsen a nézőtéren felfokozott hangulatban. De pont az ilyen őszinte, zsigeri reakciók miatt is van különös hangulata a falusi futballmeccseknek, ahol megszűnnek a társadalmi különbségek az emberek között és mindenki csak a játéknak él. Pont, ahogy az említett példa is mutatja, hiszen a kenesei kapus, aki védte akkor a hálót, Veszprém későbbi polgármestere, Porga Gyula volt. Most pedig éppen ő tartott szubjektív tárlatvezetést a Laczkó Dezső Múzeum, falusi futballéletet bemutató kiállításán, a Hátsó füvesen. tegnap 17:04

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.