Elsüllyesztett viking hajó

2012. november 18. 18:02
A veszprémi férfi kézilabdacsapat – a parádésan védő Fazekas és a nyolc találatig jutó Császár vezetésével – tíz góllal nyert a Sävehof vendégeként a BL-ben.

Tud-e élni a Veszprém a váratlan lehetőséggel? – így szólt a legfontosabb kérdés a Sävehof–MKB Veszprém férfi kézilabda Bajnokok Ligája mérkőzés előtt. A mieink csoportjában ugyanis a szlovén Celje szombaton jókora meglepetésre két vállra fektette a címvédő Kielt. Svédországi győzelme esetén tehát így négy pontra növelheti előnyét a magyar bajnok a német sztárcsapattal szemben a csoportelsőségért folytatott küzdelemben.

Kiválóan kezdett a csoportot hibátlan mérleggel vezető magyar bajnok, melynek kapujában Fazekas rögtön védéssel mutatkozott be, a kezdőcsapatban helyet kapó Perez pedig már az első lövéséből betalált. Iváncsik Tamás szintén jól kapta el a fonalat, gyors indításgólja után már négy volt közte (4. perc: 0:4). Svéd időkérés után Tönnessen törte meg a hazai gólcsendet, a játék képe azonban nem változott: az MKB kiváló védekezéssel és precíz támadójátékkal tovább növelte előnyét a visszafogottan kezdő skandinávok ellen (9. perc: 2:7).

Magabiztos vezetése birtokában megtorpant a magyar bajnok, amely zsinórban több labdát is eladott. A vendéglátók magabiztosan értékesítették a gyors indításgólokat, akik így a 13. minutumra háromra (5:8), a játékrész felére pedig kettőre zárkóztak (7:9).

Fazekas ma is parádézott (archív fotó)

A fantasztikusan védő Fazekasnak köszönhetően a folytatásban ismét megtört a Sävehof lendülete, miközben a bakonyi támadásokba Császár vitt új színt. Nagy László bombájával a 23. percben újra ötre hízott a vendég fór (8:13), a félidő hajrájában pedig már csak három gólt láthatott az egyébként tizenkétezres Scandinavium aréna háromezer szurkolója. A 10:14-es félidei állást Bliznac alakította ki.

A térfélcsere után sem mutatott lényegesebb változást a játé képe, Iváncsikék magabiztosan őrizték négy-ötgólos előnyüket (40. perc: 13:18). A svédek küzdöttek becsülettel, azonban így is csak háromra tudták csökkenteni a különbséget (16:19). A húszszoros magyar bajnok Sulic kiállítása után sem inogott meg, sőt, Fazekas remeklésének és a veszprémi hátsó alakzat stabil teljesítményének köszönhetően ismét meg tudott lépni riválisától.

Császár nyolcszor "villant" (archív fotó)

Az összecsapás háromnegyedénél Ugalde szépségdíjas találata után már 17:23 állt az eredményjelzőn. Magnus Johansson ekkor az utolsó szalmaszálba kapaszkodva időt kért, kisvártatva azonban kiderült, hogy végleg elsüllyedt a „viking hajó”. Jamali ugyanis remekül szállt be a mérkőzésbe, vezetésével tízzel a lefújás előtt már nyolccal ment a Veszprém (18:26). A maroknyi bakonyi tábor nem sokkal később "rászámolhatott" az ellenfélre, miután Oneto 18:28-ra alakította az állást. A hajrában már csak az volt a kérdés, hogy az Ortega-csapat megőrzi-e a „kerek” különbséget. A csattanós választ aztán a nyolc találatig jutó Császár adta meg pillanatokkal a végső dudaszó előtt (22:32).

Magabiztos sikerével tovább őrzi hibátlan mérlegét az MKB a sorozat egyik legerősebb szextettjében.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, B csoport, 5. forduló:
Sävehof–MKB Veszprém KC 22:32 (10:14)
Göteborg, 3273 néző. Vezette: Dentz, Reibel (franciák).
Sävehof: Forsberg – Friden 3 (2), TÖNNESEN 5, Rhodin, E. Forsell 2, Bliznac 4, R. Johansson 2. Csere: Johannesson (kapus), Nielsen 2, O. Forsell, Apelgren, T. Johansson 1, Albrechtson 2, Larsson 1. Vezetőedző: Magnus Johansson.
Veszprém: FAZEKAS – Iváncsik T. 3 (1), SULIC 2, NAGY L. 5, Oneto 1, Terzic, Rodriguez 1. Csere: Perez 2, Iváncsik G., CSÁSZÁR 8 (2), Schuch, Gulyás 2, Laluska 2, JAMALI 3, Ugalde 3. Vezetőedző: Carlos Ortega.
Kiállítások: 4, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/3.