A történet még 2001-ben kezdődött, amikor a kórház akkori igazgatója dr. B. Gábor szerződést kötött a székesfehérvári plasztikai sebésszel, dr. P. Jánossal a műtő és a sebészeti osztály alkalomszerű bérletéről, hogy ott folyamatosan végezhessen olyan helyreállító beavatkozásokat, melyeket a társadalombiztosítás csak részben finanszíroz. A kórháznak a betegek elhelyezéséért napidíjat kellett fizetnie a sebésznek, míg a beavatkozások térítési díján megosztoztak. Az összegből levonták a műtét tényleges költségét, majd a fennmaradó pénz 60 százalékát a kórház, 40 százalékát az orvos tette zsebre. A betegekről persze jelentettek az OEP-nek, csak épp nem a megfelelő számadatokkal. 2003 őszéig, mintegy két hónap alatt összesen 228 hamis igazolást írt P. János, melyen az szerepelt, hogy betegei 3 napot töltöttek az intézményben, miközben a műtét után hazaküldte őket, vagyis a továbbiakban őket járóbetegként látták el. A turpisság nyomait viszont nem tudták eltüntetni, ugyanis az élelmezési osztályon nyoma sem volt az elméletileg kórházban fekvő betegeknek.
P. János bűntársa volt továbbá dr. T. Ferenc, aki a szakmai felügyeltet látta el, s több mint negyven esetben írt alá hamis zárójelentést.
A jogtalanul felvett támogatás személyenként 65 ezer forintot tett ki, s az évek során a számítások szerint a várpalotai kórháznak 14 millió forinttal sikerült megkárosítania az Országos Egészségügyi Pénztárat. B. Gábor igazgató ügyleteit, egyébként az utódja dr. Sz. Marianna is folytatta, így most neki is a vádlottak padjára kellett ülnie. A Veszprémi Városi Bíróságon lefolytatott tárgyalás során kiderült, hogy sok dolgozónak szemet szúrt, ami a kórházban történt, de ha szóvá tették, az intézmény vezetése közölte velük, hogy ezzel inkább ne foglalkozzanak. Egyértelmű tehát hogy a korábbi és a jelenlegi igazgatás is tisztában volt a plasztikai sebész ténykedésének csúsztatásaival, azt viszont senkinek sem jelentették. A Veszprémi Városi Bíróság nagyobb kárt okozó, üzletszerű és folytatólagos csalás, illetve magánokirat-hamisítás miatt P. Jánost és Sz. Mariannát 2 évi, T. Ferencet másfél, míg B. Gábort egy év 2 hónap felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte. Mindannyian fellebbeztek a döntés ellen, így feljebbvitelin, a Veszprém Megyei Bíróság hozza meg a végső ítéletet.