Nem várt meglepetés: kikapott Izlandon az MKB / Haukar Hafnarfjördur - MKB Veszprém KC 27:26 (16:10)

2008. október 19. 20:19
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája harmadik csoportmérkőzésén idegenben szenvedett vereséget Mocsai Lajos együttese az izlandi bajnok Haukar Hafnarfjördur ellen. Az indiszponáltan játszó magyar bajnok játékát pontatlan lövések, és gyenge védekezés jellemezte, így a szigetországiak a második félidőben már kilenc (!) góllal is vezettek. Ezt követően hiába produkált óriási hajrát a vendég együttes, a pontszerzés már nem sikerült.

Haukar Hafnarfjördur - MKB Veszprém KC 27:26 (16:10)
Hafnarfjördur, 800 néző. Vezette: Kaschütz, Reisinger (osztrákok)

Haukar: B. Gudmundsson – Halldorsson 2, Viktorsson 2, Gudrunarson 4, Kristjansson 5, Svensson 4 (2), Brynjarsson 8. Csere: G. Gudmundsson (kapus), Jonsson 2, Petursson, Thorrison, Agnarsson.
Vezetőedző: Aron Kristiansson

Veszprém: Peric – Markovic 1, Lapcevic, Lushnikov, Gál 1, Ilyés 2, Korazija 5 (1). Csere: Vujin 6 (2), Perez 1, Eklemovics 9, Cozma 1.
Vezetőedző: Mocsai Lajos

Az eredmény alakulása: 5. p.: 3:1. 15. p.: 6:5. 22. p.: 10:7. 26. p.: 13:9. 32. p.: 18:11. 39. p.: 22:13. 43. p.: 23:17. 50. p.: 25:19. 55. p.: 26:24
Kiállítások: 16, ill. 14 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 5/3

A váratlan vereség felborította a papírformát, így nem csak a csoportelsőség, hanem a továbbjutás kérdése is nyitottá vált. Folytatás november 8-án, amikor is a Veszprém hazai pályán fogadja az ukrán Zaporizzsját.