2024. május 20. Bernát, Felícia

Legyőztük az olimpiai- és világbajnokot! / Eb-selejtező: Magyarország - Horvátország 30:28 (15:16)

2008. november 2. 15:58
Teltház előtt vívott óriási küzdelemben kétgólos győzelmet aratott a magyar férfi kézilabda-válogatott Horvátország legjobbjai ellen. A világsztárokat felvonultató vendégek 46 percig tartották a lépést a rendkívül motivált magyar csapattal, azonban a Hajdu-legyénység a találkozó utolsó szakaszában a maga javára fordította a mérkőzést, s sikerült otthon tartani a két pontot.

A találkozó előtt Ilyés Ferencet és Puljezevics Nenadot köszöntötte a publikum. Előbbi a bosnyákok elleni vb-selejtezőn a 100. alkalommal ölthette magára a címeres mezt, míg a szegedi hálóőr Görögország ellen ünnepelte a 25. válogatottságát.

A képre kattintva elérheti fotógalériánkat az eseményről

Csodálatos hangulat teremtett a mérkőzésre kilátogató ötezer néző a Veszprém Arénában, ahol a csarnok történetének első válogatott kézilabda mérkőzését rendezték. Úgy tűnt, hogy a vendégeket nem ijesztette meg a nem mindennapi hangorkán. Vori vezetésével ugyanis a 3. percben már harmadszor vették be Puljezevics kapuját, miközben magyar oldalon csak Nagy László volt eredményes. A horvátok előnye a 9. percre sem csökkent, ekkor már 3:6 állt az eredményjelzőn. Valcic és Duvnjak kétperces kiállítását követően kettős emberelőnybe került a magyar válogatott. Iváncsik Gergő és Gál Gyula találatával egy gólra fel tudtunk zárkózni, 5:6. A játék összképe viszont nem változott, a Cervar-csapat rendre vezetett, a magyar együttes pedig szorosan loholt ellenfele mögött. A játékrész felénél Fazekas váltotta Puljezevicset a hazai kapuban, s a Németországban légióskodó ex-veszprémi rögtön védéssel mutatkozott be. A 16. percben végre sikerült az egalizálás, a remek napot kifogó Gál újra tarthatatlannak bizonyult, 8:8. Eklemovics nem sokkal később szerencsétlenül ütközött, s nem tudta folytatni a játékot, így a Viborg játékosa, Császár Gábor vette át a karmesteri pálcát. A folytatásban ismét a vendégek pillanatai következtek: Valcic, Metlicic és Vori is betalált, így ismét háromgólos hátrányba kerültek a mieink. Hajdu János időt kért, s úgy tűnt, hogy sikerült rendeznie a sorokat. Puljezevics visszatért, s hárította is Zlatko Horvat hetesét. Elöl pedig Császár, Gál és Nagy villogott, így az utolsó percben ismét egyenlített nemzeti csapatunk. A félidei szünetre vonuló szurkolók hangulatát Vukovic lombozta le némiképp, aki a dudaszó pillanatában 15:16-ra módosította az állást.

A második játékrész elején sem változott a találkozó képe, a kékmezes vendégek vezettek, a mieink pedig az egálért küzdöttek. A 37. percben Császár vette be Alilovoc kapuját, s lett 18:18, majd újabb hét perc elteltével Törő helyezte a kapuba a játékszert csodálatos csuklómozdulattal, 21:21. A 17. percben a remek produkciót nyújtó Császár révén először vezetett a piros mezben játszó hazai gárda, 23:22. A vendégek  a találkozó ezen szakaszában szinte csak büntetőből tudták tartani a lépést, Zrnic sorra értékesítette a finoman szólva is véleményes heteseket. Tíz perccel a lefújás előtt szinte felrobbant a csarnok, Putics ugyanis percekkel beállítását követően hatalmas bombával bizonyított, 25:23. Strlek és Buntic révén még egyenlítettek déli szomszédaink, azonban a hajrában már a mieink akarata érvényesült. Putics két újabb hálószaggató góllal vetette észre magát, 28:26. A végén még betalált a két legeredményesebb magyar, előbb a kilenc találatig jutó Gál zörgette meg a hálót, majd Császár koronázta meg teljesítményét a 30. magyar góllal. Zrnic ugyan még belőtte a megítélt hetest, de ez a lényegen már nem változtatott. A magyar férfi kézilabda válogatott 30:28 arányú győzelmét aratott, így két mérkőzés után százszázalékos teljesítménnyel vezeti a 2010-es ausztriai Európa-bajnokság 4. selejtezőcsoportját.

Magyarország – Horvátország 30:28 (15:16)
Veszprém, 5000 néző. Vezette: Lemme, Ulrich (németek)

Magyarország: Puljezevics – Iváncsik T., Gál 9, Nagy 5, Herbert, Ilyés 1, Iváncsik G. 1 Csere: Fazekas (kapus), Eklemovics 3, Mocsai, Császár 7 (1), Törő 1, Putics 3
Szövetségi kapitány: Hajdu János

Horvátország: Kelentric – Horvat 3 (2), Metlicic 1, Duvnjak 2, Vori 4, Valcic 2, Strlek 4 Csere: Alilovic (kapus), Spoljaric, Vukovic 2, Zrinic 8 (6), Buntic 2, Anusic, Sprem
Szövetségi kapitány: Lino Cervar

A mérkőzés alakulása. 4. p.: 2:3. 9. p.: 3:6. 13. p.: 5:6. 16. p.: 8:8. 23. p.: 11:14. 30. p.: 15:15. 35. p.: 17:17. 39. p.: 18:20. 44. p.: 21:21. 47. p.: 23:22. 55. p.: 27:25. 59. p.: 29:27
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 9/8