Cél olyan feltételek megteremtése, amelyek lehetőséget biztosítanak a tehetséges hallgatóknak kutatómunkájuk fejlesztésére.
A Pannon Egyetem és konzorciumi partnere, az MTA Agrártudományi Kutatóközpont a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség által meghirdetett Társadalmi Megújulás Operatív Program keretében, a TÁMOP 4.2.2/B-10/1 kiírásra pályázatot nyújtott be 2010-ben. A projekt 2011-ben 669.779.225.-Ft vissza nem térítendő támogatásban részesült, a támogatás intenzitása: 100%. A TÁMOP-4.2.2/B-10/1-2010-0025 azonosító számú projekt a „Tudományos képzés műhelyeinek támogatása a Pannon Egyetemen” címet viseli.
A projekt eddigi eredményeit sajtótájékoztató keretében mutatták be február 15-én Veszprémben.
Dr. Gelencsér András egyetemi tanár, a projekt szakmai vezetője a sajtótájékoztatón kiemelte, a Pannon Egyetem elkötelezett a tehetségek támogatása mellett, több tehetséggondozó műhelyt tart fenn, hét doktori iskola működik az intézményben. A pályázat keretében további lendületet kapott az intézmény a kiemelt képességű hallgatók támogatásához.
A projekt célja a Pannon Egyetem tehetséggondozó műhelyeinek összehangolt fejlesztése, továbbá olyan feltételek megteremtése, amelyek lehetőséget biztosítanak a tehetséges hallgatók számára a tudományos kutatómunkájuk egyéni és szervezett fejlesztésére. A program része az intézményen belüli tehetséggondozó programok működtetése, fejlesztése, valamint az utánpótlás nevelésében aktívan részt vevő oktatók, kutatók elismerése. A pályázat hét doktori iskolát, az intézményi Tudományos Diákkört (TDK), valamint a Jedlik Ányos és Harsányi János Szakkollégiumokat érinti.
A hallgatók tudományos eredményeit négy félévben ösztöndíjak odaítélésével ismerik el, ezáltal is motiválva őket tudományos közlemények elkészítésére és tudományos konferenciákon való szereplésre.
Az elmúlt másfél évben a projekt részeként mintegy száz oktató, és több mint 400 ösztöndíjban részesült hallgató a projekt támogatásával több külföldi és hazai konferencián vett részt. Neves vendégelőadókkal számos kurzust és képzést szerveztek.
A szakkollégiumokban 2011-ben és 2012-ben is megrendezték a Tudásnyitó Tábort, melybe olyan elsőéves hallgatókat hívtak meg, akik kiemelkedő felvételi eredményükkel kiérdemelték azt. A projekt keretében 2011 őszén megalakultak a kari TDK irodák; az Intézményi Tudományos Diákköri Konferenciát két alkalommal rendezték meg Keszthelyen és Veszprémben. A karok képviselői minden évben a „Kiemelkedő tudományos eredményeket elért hallgató” díjra jelölhettek arra érdemes diákokat.
Az infrastruktúrafejlesztés részeként számos nagyértékű műszer (áramlási citometrián alapuló sejtanalitikai vizsgálórendszer, klorofilltartalom mérő, szén-dioxid inkubátor, meteorológiai szenzor – talajnedvesség-mérő elem, stb.) beszerzése valósult meg a pályázat keretében, illetve a kutatásokhoz elengedhetetlenül szükséges kutatási anyagokat, vegyszereket, laboreszközöket vásároltak.
A futamidő végére 173 db hazai és külföldi tudományos publikáció megjelentetését vállalták az intézmények, ennek időarányost meghaladó hányadát, 84 %-át már teljesítette a Pannon Egyetem és az MTA Agrártudományi Kutatóközpont.
A projekt megvalósítása 2011. augusztus 01-jén indult és 2013. július 31-én zárul.