19°C
19°C

Méretes Barabás-zakó

2013. február 23. 16:36
A Veszprém Barabás kiütéses, tizenhárom gólos vereséget szenvedett a Kiskunhalas vendéglátójaként a női kézilabda élvonal szombati találkozóján.

Női kézilabda NB I, 18. forduló:
Veszprém Barabás Duna Takarék KCKiskunhalas 25:38 (12:18)
Legjobb veszprémi góldobók: Schatzl 6 (4)., Takács B. 5, Tóth G. 3.

A találkozó elején úgy tűnt, mintha az öltözőben maradtak voltak a hazaiak. Hiába védett Vig többször is bravúrral, a Kiskunhalas a 7. percben már néggyel vezetett (1:5). A mieink védekezése sajnos a folytatásban sem állt össze, a játékrész felénél már hét volt közte (4:11). A folytatásban valamelyest feljavult a Barabás teljesítménye támadásban, így hárommal a szünet előtt négyre csökkent a különbség (11:15), ám a pihenő előtt ismét az alföldiek tudták fokozni a tempót (12:18).

archív fotó

Fordulás után végképp összeomlott a vendéglátó hátsó alakzata. Tucatnyi perc elteltével már tízzel ment Golovin Vlagyimir alakulata (17:27), a meccs háromnegyedénél pedig már 18:31 állt az eredményjelzőn. A különbség megmaradt a találkozó végén is, a Veszprém kiütéses, 28:38-as verességgel hagyta el a Március 15. utcai sportcsarnokot. A mérkőzés egyetlen pozitívuma veszprémi szempontból, a bakonyi nevelésű Takács Bianka játéka, aki öt akciógólig jutott.