2024. május 20. Bernát, Felícia
18°C
18°C

Újabb könnyű hazai siker / MKB Veszprém KC – DKSE Airport Debrecen 42:27 (19:11)

2008. november 5. 20:56
Tizenöt góllal, könnyedén legyőzte a Veszprém a vendég Debrecen együttesét a Budapest Bank férfi kézilabdaliga 11. fordulójának szerda esti összecsapásán.
A jobbszárny remeklésével indult a találkozó, Gulyás és Vujin is duplázott, így már a 6. percben 4:1-re vezetett a hazai csapat. A játékrész derekánál pedig már 10:4 állt az eredményjelzőn. Újabb tíz perc elteltével három találatra felzárkózott a Loki, elsősorban Gúnya és Rédei volt elemében a vendégeknél, 11:8. Az MKB rendezte a sorokat, zsinórban négyet lőtt, miközben Peric lehúzta a rolót, 24. perc 15:8. Vujin és Perez felváltva vette be a hajdúságiak kapuját, így a bakonyi gárda nyolcgólos vezetést harcolt ki a szünetre, 19:11.

A második félidőre frissítette csapatát Mocsai Lajos: Pesic, Markovic és Bagaric is pályára léphetett. Már a második percben kialakult a tízgólos különbség az ifjú veszprémi „vezérszurkolók” nagy örömére. A vékony hangú, ám annál lelkesebb gyermekkórus - szokásához híven - rászámolt az ellenfélre. A 45. percig tudta tartani a differenciát a vendég együttes (29:19), majd az MKB VKC újabb rohamokat indított. Bagaric és Markovic tarthatatlannak bizonyult, hátul pedig Pesic ismét bizonyította, hogy érdemes volt szerződtetni a magyar bajnokcsapatba. Az 52. minutumban már tizenöt volt közte, a hajrában pedig már azt latolgatták a szurkolók, hogy összejön-e húszgólos siker. A végjátékban viszont becsúszott néhány hiba, Mocsai Lajos együttese azonban így is imponáló magabiztossággal verte a vendégeket.

MKB Veszprém KC – DKSE Airport Debrecen 42:27 (19:11)
Veszprém, 1800 néző. Vezette: Bonifert, Oláh
Veszprém:
Peric – Gulyás 5, Gál 3, Lapcevic. Lushnikov, Ilyés 2, Iváncsik G. 1, Csere: Pesic (kapus), Sesum 6, Vujin 5 (2), Perez 5, Cozma 3, Markovic 6 (1), Bagaric 6.
Vezetőedző:
Mocsai Lajos
Debrecen:
Djordjevic – Gunya 4, Rédei 6, Vyshnevsky 1, Frey T. 4 (1), Lókodi 3, Mezei. Csere: Nahaj (kapus), Kelecevic 1, Csikós 3, Pető 3, Ambrus, Farkasovszky 2, Juhász.
Vezetőedző:
Kovács Mihály
A mérkőzés alakulása.
6. p.: 4:1. 14. p.: 9:4. 20. p.: 11:8. 26. p.: 16:9. 41. p.: 26:16. 50. p.: 33:22. 57. p.: 41:24
Kiállítások:
8, ill. 10 perc
Hétméteresek:
3/3, ill. 1/1

Edzői nyilatkozatok:

Kovács Mihály: Nem tudtuk tartani a lépést a Veszprémmel, gyámoltalanul kézilabdáztunk, nem sikerült a megfelelő hőfokon játszanunk. Mind egyéni teljesítményekben, mind csapatjátékban elmaradtunk a várakozástól.

Mocsai Lajos: A jól szervezett, remek fizikai adottságokkal rendező Debrecen ellen elfogadható volt a védő játékunk, támadásban viszont statikusak voltunk. Látszott, hogy az elmúlt egy-másfél hétben csak egy edzést tudtam tartani.