Az együttműködés többek között közös mesterszak indítását, a tehetséggondozás összehangolását, közös kutatások és pályázatok indítását is magában foglalja.
A Pannon Egyetem B épületében megrendezett aláírási ceremónián vendégként felszólalt dr. Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes, veszprémi parlamenti képviselő. Felhívta a figyelmet arra, hogy a felsőoktatásban és a tudományos szférában egyre élesedik a nemzetközi verseny, mely során egységes mércéknek kell megfelelnünk, és be kell látnunk, hogy már nincs ázsiai, amerikai és európai felsőoktatás: a fiatalok a világ teljes kínálatából választanak. Magyarország földrajzi és történelmi adottságai miatt a kicsi országok közé tartozik, ám a tudomány olyan út, ami a nagyok közé vezet. A Pannon és a Pázmány egyetemek összefogásával a két intézmény nagyobb erőt képvisel majd a nemzetközi piacon, és ez nemcsak nekik, hanem az egész országnak is kedvez.
Dr. Szuromi Szabolcs, a PPKE rektora intézményét úgy jellemezte, mint ami megállja a helyét mind a hazai mind a nemzetközi mezőnyben. A világ katolikus egyetemi szövetségének tagjaként közvetlen rálátásuk van több száz éve működő nagy múltú intézmények életére, és a tőlük megtanult dolgokat igyekeznek partnereiknek is továbbadni. Szuromi a tehetséggondozás fontosságáról is szólt, hiszen hiába épül fel egy kiváló oktatási rendszer, ha nem lesznek később oktatóik, az egykori hallgatók nem térnek vissza az alma materbe.
Dr. Roska Tamás professzor, a veszprémi mérnök informatika szak elindítója, a PPKE professzora a huszonhárom évvel korábbi veszprémi működésével kapcsolatban megjegyezte: nem gondolta volna akkor, hogy egy nemzetközi színvonalú szak bontakozik majd ki a munkájából. Frissebb élményeiről is beszélt: a közelmúltban a müncheni egyetemen személyesen is megtapasztalta, mennyivel jobb anyagi lehetőségekkel rendelkezik a nyugati országok felsőoktatása. Az anyagi hátrányunkat összefogással tudjuk ledolgozni – hangsúlyozta a professzor.
Dr. Friedler Ferenc, a Pannon Egyetem rektora szerint szakmai, szervezeti és személyi szinten is hasznos lesz a két egyetem együttműködése. Úgy gondolja, a felsőoktatás sikere a minőségre törekvésben rejlik, meg kell válogatni a hallgatókat és az oktatókat egyaránt. Bízik benne, hogy az együttműködés eredményei hamarosan a kutatásban és a képzésben is tetten érhetők lesznek.