2024. március 28. Gedeon
14°C
14°C

Simán elintézte a Veszprém az ukrán bajnokot / MKB Veszprém KC – ZTR Zaporizzsja 33:22 (16:12)

2008. november 8. 19:29
Magabiztos, tizenegy gólos győzelmet aratott az MKB Veszprém KC a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyedik fordulójában. A Mocsai-csapat főként a második játékrészben brillírozott, s az idegenbeli sikert követően hazai pályán is könnyedén verte az ukrán bajnokcsapatot.

A képre kattintva elérheti fotógalériánkat az eseményről

Csaknem teljesen megtelt a Veszprém Aréna kezdő sípszóra. A mintegy 4500 fős publikum vastapssal köszöntötte a héten Junior Prima-díjjal jutalmazott Iváncsik Tamást.

Számos probléma nehezítette a héten Mocsai Lajos vezetőedző dolgát, hiszen többen is sérüléssel bajlódtak. Eklemovics Nikola nem is léphetett pályára, akárcsak Ivan Pesic, aki több hétre kidőlt a sorból, miután edzés közben egy szerencsétlen pillanatban rálépett a labdára. A másodikszámú hálóőr így a fiatal kölcsönjátékos, Andorka Gábor lehetett a meccsen.

Vujin és Ilyés gólpárbaját hozta az első félidő. A két klasszis szebbnél szebb találatokkal mattolta a vendég védelmet. A 7. percben előbb 6:2, majd tíz per elteltével már 8:3-ra vezetett a magyar bajnok.  A játékrész felénél három gólra feljött az ukrán együttes (10:7), majd a bakonyi gárda zsinórban négyszer zörrentette meg a hálót. Peric is megvillantotta oroszlánkarmait, Ilyés és Vujin pedig továbbra is tarthatatlan volt. 14:7-es állást követően a Zaporizzsja ismét magára talált, s háromra csökkentette hátrányát, 15:12.  Az utolsó percben még szorosabbá tehették volna a mérkőzést a vendégek, Peric azonban óriási bravúrral hárította a vendégek ziccerét, majd remek indítását Iváncsik Tamás váltotta gólra. Az  MKB hullámzó játékával is négygólos fórral mehetett a szünetre, 16:12.

A második félidőt ott kezdte Ilyés, ahol az elsőt abbahagyta, közbenjárásával 18:13-ra meglódult a veszprémi együttes. Az ukrán bajnok azonban játékba lendültek, s hat perc elteltével kettőre zárkózotak (18:16). Az Aréna közönsége pedig máris „ébresztőt” fújt.  A folytatásban azonban már nem kegyelmezett az MKB, s produkált egy 4:0-s szériát. Perez, Iváncsik Gergő és Vujin is a gólvonal mögé jutatta a játékszert, míg keleti szomszédaink próbálkozási rendre meghiúsultak. A 46. percben született a 17. vendéggól (22:17), majd a Mocsai-legénység úgy szerzett újabb hatot, hogy közben egyet sem kapott, 28:17. A védelem rendkívül magabiztos volt, Peric pedig szinte megbabonázta a ZTR gárdáját. A hajrában lehetőséghez jutott a hazai kapuban Andorka, aki rögtön védéssel köszönte meg a bizalmat. Az utolsó pillanatokban sem engedett ki a bakonyi gárda, Markovic és Iváncsik Tamás dupláival tudta tartani a kiharcolt különbséget. A vége 33:22 lett, a mieink ilyen arányban is megérdemelten győztek.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, F csoport, 4. forduló:

MKB Veszprém KC – ZTR Zaporizzsja 33:22 (16:12)
Veszprém, 4500 néző, Vezette: Gubica, Milosevic (horvátok)

Veszprém: Peric – Iváncsik T. 4, Vujin 8 (1), Sesum 1, Gál, Ilyés 8, Iváncsik G. 3 Csere: Andorka (kapus), Lapcevic, Lushnikov, Perez 5, Cozma 2, Markovic 2, Korazija
Zaporizzsja: Majeri – Gancsev 1, Gurkovszky 5, Zvezdov, Nataljuk, Konstantinov 2, Pedan 3 Csere: Komok (kapus), Burka 5, Onufriyenko 1 (1), Gurkovsky 2, Lyubchenko, Petrychko 2, Ostroushko 1

Az eredmény alakulása. 6. p.: 4:2. 13. p.: 8:4. 16. p.: 10:7. 20. p.: 13:7. 28. p.: 15:12. 36. p.: 18:16. 51. p.: 27:17. 57. p.: 30:19
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 3/1