15°C
15°C

Veszprémi győzelem Rákospalotán

2008. november 9. 19:12 // Forrás: Rodics Dániel (sajtófőnök) Magyar Röplabda Szövetség
A Veszprémi Egyetemi SC 3:1-re győzött a Palota-Böllhoff otthonában a női NB I Liga Liga-csoportjában, az alapszakasz hetedik fordulójában. A bakonyiak a rangadó megnyerésével megerősítették helyüket a tabella élén.

Teltház köszöntötte az egyaránt két-két vereséggel a tabella élén álló csapatok rangadóját Rákospalotán. Lendületes, pontos játékkal kezdett a Veszprém, a Palotának gyenge volt a nyitásfogadása, ezért csak kényszertámadásokat tudott erőltetni, eredménytelenül. A hazaiak lelkesedése kapkodással és hibákkal párosult, a Veszprém ütőerőben is felülmúlt riválisát. Az ejtések mindkét oldalon bejöttek. Az első technikai szünet (4:8) után egy ideig nem nőtt jelentősen a különbség, de a második kötelező pihenőnél már hat ponttal vezettek a látogatók (10:16). A hajrában sem változott a játék képe, bár 15:21 után néhány perccel 19:22 állt az eredményjelzőn, a folytatásban már csak a veszprémiek szereztek pontot (19:25, 0:1).

Gyakorlatilag semmi nem változott a második részben, összeszedetten, tudatosan, pontosan röplabdázott a Veszprém, erős ütéseivel, fizikai fölényével irányítása alatt tartotta a játékot. A Palota sorozatos szervafogadási hibákat vétett, a bakonyiak viszont minden poszton hatékonyan támadtak, Szalayné időt kért (5:11). Ezután hősiesen zárkózott a házigazda (12:14), a veszprémiek érthetetlenül elbizonytalanodtak, de a második technikai után megnyugodtak, és újra elléptek ellenfelüktől. Egyre több hosszú, látványos labdamenet szórakoztatta a közönséget, a Veszprém jól mezőnyözött, az elszánt csapat lendülete töretlen volt. A végén több hibát is elkövetett a Palota támadásban, így a VESC könnyedén nyerte meg ezt a játékrészt (17:25, 0:2).

Széles támadási repertoárjából tartott bemutatót a Veszprém a harmadik szett elején, szinte minden variációból pont született. Remek nyitásokkal fordított a Palota (12:11), végre szoros volt az állás, és izgalmas a játék! A lelkes hazaiak ezután folyamatosan nyomás alatt tartották a dunántúliakat, 14:16-ról jó blokkokkal és erős szervákkal fordítottak 19:16-ra! A hibázásra kényszerített vendégek megtorpantak, szépített a Palota (25:20, 1:2).

Repülőrajtot vett a negyedik felvonásban a megint lendületes, taktikus játékot produkáló VESC (8:3). Ismét jelentős hátrányból kezdett zárkózni a házigazda, a Veszprém sok nyitást elrontott, és támadásban is egyre többet hibázott. Megtorpantak a vendégek, így a Palota egy pontra megközelítette őket. Fehér Tibor edző időt kért, együttese a folytatásban összeszedte magát, a hajrában Borsos Anna remek nyitásai és Kovács Anikó kiváló támadójátékai eldöntötték a szettet (14:25, 1:3).

NB I Liga, Liga-csoport, nők, alapszakasz, 7. forduló

Palota-Böllhoff–Veszprémi Egyetemi SC 1:3 (–19, –17, 20, –14)
Rákospalota, 100 néző. Játékvezető: Ujházi, Csikós

Palota: Péter K. 10, Oláh 12, Valasik 12, Balogh B. 4, Kása 2, Chován 7. Csere: Balogh D. (liberó), Nagy G., Szalay. Edző: Szalay Béláné Sebők Éva

Veszprém: Tobak 3, Zsoldos E. 11, Kovács A. 19, Szelle 7, Benedek D. 3, Környei D. 15. Csere: Szűcs K. (liberó), Borsos A. 8. Edző: Fehér Tibor

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 4:8, 10:15, 14:19, 19:23. 2. játszma: 4:8, 14:15, 15:19, 17:23. 3. játszma: 6:8, 14:16, 19:16, 23:20. 4. játszma: 3:8, 13:15, 14:24

Edzői értékelés:

Szalay Béláné Sebők Éva: – Gellér Katalin és Keppel Barbara sérülés miatt nem játszhatott. Küzdöttünk, de sok nyitást rontottunk, és a blokkunk sem állt össze. A Veszprém egységesebben játszott. Nehéz időszak elé nézünk.

Fehér Tibor: – Igazi csapatként játszva, jobb ütőerőnknek köszönhetően győztünk. A feladónk remekül teljesített.