Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. május 17. Paszkál
Veszprém
10°C
2026. május 17. Paszkál
Veszprém
10°C

Átadták a Gizella-díjakat

2013. május 11. 20:30
Hárman vehették át Veszprém város egyik legrangosabb kitüntetését szombaton a Petőfi Színházban.

Vargha Tamás

A rendezvényen Vargha Tamás, honvédelmi államtitkár is felszólalt. Elmondta, Veszprém büszke lehet az államalapításban játszott szerepére, és arra, hogy katonaváros. Közölte, a magyar honvédség nemzeti intézmény, amely jelenleg átalakulóban van. Ennek a folyamatnak végére egy olyan ütőképes hadseregünk lesz, amely hatékonyan védheti majd hazánkat – tette hozzá.

Szita Károly

A város díszvendége Szita Károly, Kaposvár polgármestere is köszöntőt mondott. Elmondta, büszkeséggel tölti el, hogy itt lehet, és Veszprémmel működhet együtt. A politikus méltatta a város erős közösségét és az itt élők tiszteletét a hagyományok iránt. Kiemelte, a városok együttműködésével mindenki nyertes lesz, hiszen közösen gazdagíthatjuk majd egymást.

2013-ban Gizella-díjat vehetett át Lunk Gabriella, a Bonita táncegyesület vezetője kiváló szakmai munkájáért. Mikor kitüntetését megkapta, a táncosai állva tapsoltak neki. Díjat kapott még Tóthné Stupián Anikó, a VEDAC edzője, akinek többek között az olimpikon Minczér Albert felkészítését is köszönhetjük. Végül, de nem utolsó sorban emlékérmet vehetett át az idén 55 éves TIT Váci Mihály Irodalmi Színpad, akik fennállásuk alatt rengeteget tettek a kultúráért. Az elismeréseket Porga Gyula, Veszprém polgármestere adta át.

Horák János
Cseh Zoltán
további cikkek
Sterbikék újra a kapuban közélet Sterbikék újra a kapuban Vajon hány olyan város van az országban, akiknek saját újkori ünnepük van? Nem olyan történelmi alapokon nyugvó megemlékezés, mint például Veszprémben a Gizella Napok, vagy a Székesfehérvári Királyi Napok. Azt, hogy Veszprém nemzetközi ismertségét is mennyire határozza meg a kézilabda, nem kell különösebben bemutatni, ugyanakkor ez a sportág nem csak az itteni klub aktuális szereplésének függvényében van jelen a hétköznapokban. Erre pedig jó bizonyíték volt a vasárnapi I. Veszprémi Kézilabdázás Napja, ahol számos izgalmas meglepetés várta az érdeklődőket. ma 22:07 Nemcsak sport, hanem vallás a kézilabda Veszprémben Veszprémi Kézilabdázás Napja Nemcsak sport, hanem vallás a kézilabda Veszprémben Vasárnap délelőtt elkezdődött a Március 15. utcai sportcsarnokban az első Veszprémi Kézilabdázás Napja, ami nem túlzás, egy olyan ünnep, amit Veszprémben értenek meg igazán az emberek. ma 12:15 Vasárnap a kerékpár és a kézilabda is hasít Veszprémben sport Vasárnap a kerékpár és a kézilabda is hasít Veszprémben Két kiemelt sporteseménynek is otthont ad Veszprém. Az idén debütáló Kézilabdázás Napja a Március 15. utcai sportcsarnokot tölti meg változatos programokkal, közben a délután folyamán Veszprémben ér véget a Tour de Hongrie országos kerékpáros verseny. Mindkettő felejthetetlen élményeket kínál. tegnap 19:07

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.