Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2025. december 6. Miklós
Veszprém
7°C
2025. december 6. Miklós
Veszprém
7°C

Diplomaosztó a Műszaki Informatika karon

2013. június 22. 19:54
Közel 40 hallgató vehette át az oklevelét pénteken a Pannon Egyetem Műszaki Informatika karának diplomaosztó ünnepségén.

A rendezvényen dr. Friedler Ferenc, az egyetem rektora felhívta a hallgatók figyelmét arra, hogy a komoly szakmai alkotás csak a komoly szakemberrel tud érvényesülni.  Egy korai döntés bármikor visszatérhet az ember karrierje során, ezért igyekezni kell a hosszú távú gondolkodásra – hangsúlyozta. A rektor beszédében külön köszönetet mondott az egyetem polgárainak az árvízvédelemben vállalt szerepükért.

Veres Zsolt, az IBM Magyarország Kft. vezérigazgatója beszédében a műszaki informatikai képzések fontosságát hangsúlyozta. Bíztatta a friss diplomásokat, hogy a kezdeti lelkesedésüket igyekezzenek minél tovább megőrizni.

Huszár János dandártábornok, a Magyar Honvédség Összhaderőnemi Parancsnokságának törzsfőnöke méltatta az egyetem és a honvédség közötti összefogást, és az együttműködés folytatására bíztatta az intézmény vezetőit.

Porga Gyula polgármester közölte, az egyetemisták és Veszprém élete egy időre összefonódott. Reményei szerint a diploma megszerzése után a hallgatók itt maradnak, de ha másfele viszi őket a sors, akkor is büszkék lesznek az itt töltött évekre.

A köszöntők sorát Piglerné dr. Lakner Rozália egyetemi docens, a Műszaki Informatikai kar dékánja zárta. Beszédében a tudományos és szakmai sikerek fontosságát emelte ki, valamint beszámolt a kar idén elért eredményeiről.

A diplomák kiosztása előtt kiosztották a díjakat és a felavatták a doktoranduszokat is. Pro Scientia kitüntetést adtak dr. Hangos Katalin egyetemi tanárnak, dr. Tarján Klára adjunktus pedig a Pro Educatione díjat vehette át. Munkássága elismeréseként a Kiváló Munkatárs kitüntetést dr. Pintérné Grundmann Frida, a Nagykanizsai Kampusz tanulmányi igazgatója vehette át.

A frissen alapított Pólya György - díj Gulyásné Nemes Katalinhoz, a miskolci Hermann Ottó Gimnázium tanárához és Zsovár Anitához, a nagykanizsai Batthyány Lajos Gimnázium tanárához került.

A Kiváló Hallgató kitüntetést Ősz Edina, a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara díját pedig Bálint Roland vehette át.

Több évtizedes közalkalmazotti jogviszonya elismeréséül emléklapot kapott Kósa Márta ügyintéző, dr. Pintérné Grundmann Frida ügyvivő szakértő, Linczmayer Jánosné ügyintéző és dr. Dósa György egyetemi docens.

A Hallgatói Önkormányzat Studens Pro Studentibus kitüntetését Marton Gábor vihette haza.

Horák János
további cikkek
Megbecsült család a Bárczi közössége közélet Megbecsült család a Bárczi közössége Megrendezte hagyományos éves gálaműsorát a Bárczi Gusztáv iskola pénteken az Agórában. A művelődési ház színpadán a gyerekek megmutathatták tudásukat és tehetségüket a nézőteret zsúfolásig megtöltő családtagoknak. 2025. november 29. 14:34 Hogyan születik a sikeres fiatal? oktatás Hogyan születik a sikeres fiatal? A KIM – Nemzeti Pedagógus Kar szakmai konferenciáját a SÉF iskolában rendezték meg csütörtökön, ahol Kövesdi Anett, a Veszprémi Szakképzési Centrum főigazgatója részletesen bemutatta, milyen komplex és sokrétű tehetséggondozási rendszer működik a vármegyében. A rendezvényen általános iskolai és szakképzési intézmények pedagógusai, vezetők és szakemberek vettek részt, hangsúlyozva: Veszprém vármegye oktatási közössége valódi, egymást támogató szakmai hálót alkot. 2025. november 28. 12:03 Itthon tartani a tehetséges fiatalokat! közélet Itthon tartani a tehetséges fiatalokat! A Külgazdasági és Külügyminisztérium által létrehozott Magyar Diplomáciai Akadémia 2024 nyarán indította el középiskolásoknak szóló Start Akadémia PályaPanoráma Programját, amelynek célja olyan, nemzetközileg is versenyképes, komplex tudású fiatalok támogatása, akik a jövőben a külügyekben, az államigazgatásban és a vállalati szektorban is magabiztosan helytállhatnak. A program kiemelt törekvése, hogy a diákok felismerjék a hazai felsőoktatásban és a magyarországi karrierutakban rejlő lehetőségeket, és ne feltétlenül külföldön keressék jövőjüket. Csütörtökön Veszprémbe is ellátogatott ez a program. 2025. november 27. 22:45

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.