A HM VERGA Zrt. saját forrásait felhasználva igyekezett fejlesztésével a pihenőhely komfortját emelni. A társaság az 50 m2 alapterületű pergola megépítésével, a 6 db erdei garnitúra kihelyezésével, valamint tűzrakó hely létrehozásával még kellemesebbé kívánja tenni a túrázók számára az itt eltöltött időt. A megvalósult beruházás értéke 2,5 millió Ft. A Büdöskúti pihenőhelyet Kropf Miklós, a Veszprém Megyei Kormányhivatal Zirci Járási Hivatalának vezetője, valamint Tengerdi Győző, a HM VERGA Zrt. vezérigazgatója adta át. A rendezvényen részt vettek a régió közéleti szereplői és a média képviselői.
Büdöskút területe 2500-3000 évvel ezelőtt a késői bronzkor és a korai vaskor idején már lakott volt. A területen fontos útvonal vezetett keresztül. A Pápa, Gerence-völgy felől keleti irányba húzódó ősi útvonal a magyar középkorban két irányba ágazott szét: az egyik Zircen át Győr felé vezetett, a másik út délkeleti irányba fordult, s Gyulafirátóton át Veszprém várát-városát közelítette meg. Ez az út az ún. Büdoskúti-út dűlőként ma is megvan. A Büdöskúti-út mellett az úton járók számára már időtlen idők óta volt egy lóitató kút (Lókút). A jelenlegi Büdöskút és Lókút területe a cseszneki vár uradalmához tartozott. Ez az uradalom a XVII. század vége óta a gróf Esterházy család birtokában volt, itt laktak az erdőbirtok dolgozói.
Büdöskút a 60-as évek végéig lakott település volt. Ezt követően a Magyar Honvédség várpalotai lő- és gyakorlóterének katonai tevékenysége miatt a település elnéptelenedett, lakói elköltöztek. Az Örökségvédelmi Hivatal az itt található leletek miatt a területet védetté nyilvánította.
A bakonyi piros turistaút közelében elhelyezkedő pihenőhely fejlesztésével a HM VERGA Zrt. régi hiányt pótol.