Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. június 14. Vazul
Veszprém
19°C
2026. június 14. Vazul
Veszprém
19°C

Mikler presztízscsatára számít

2013. október 18. 10:21 // Forrás: MTI
Mikler Roland, a magyar férfi kézilabda-válogatott kapusa presztízscsatára számít a spanyolok elleni november 2-i barátságos mérkőzésen, mivel a világbajnok érkezik Debrecenbe, ráadásul a két csapat a januári, dániai Európa-bajnokságon egy csoportban szerepel majd.

"Talán most már közelebb kerülhetünk hozzájuk, lassacskán csak megismerjük őket. Azt biztosan látjuk és többen a bőrünkön is érezzük, hogy a spanyolok teljesen más taktikával, mentalitással lépnek pályára, mint mi" - mondta a szegedi hálóőr a magyar szövetség honlapján. Hozzátette: egyre több spanyol játszik az NB I-ben is és ez is a segítség lehet.

Az elmúlt két év világversenyein minden alkalommal egy csoportban szerepelt a két válogatott. A legutóbbi Európa-bajnokságon nem bírtak egymással a csapatok, 24-24-es döntetlent játszottak, majd fél évvel később az olimpián súlyos, tizenegy gólos (33-22) vereséget szenvedtek a magyarok. Idén a világbajnokságon némileg szorosabb volt a végeredmény, 28-22 a házigazda és később világbajnoki címet szerzett Spanyolország javára.

Mocsai Lajos szövetségi kapitány együttese október 28-án kezdi meg az egyhetes közös munkát. Az biztos, hogy a november 2-i összecsapáson teltház, hatezer néző lesz a debreceni Főnix-csarnokban.

vehir.hu
Melczer Zsolt
további cikkek
Fordulatos meccset követően maradt le a bronzéremről a Veszprém Veszprém Handball Academy Fordulatos meccset követően maradt le a bronzéremről a Veszprém A Veszprém Handball Academy nagy csatában szenvedett kétgólos vereséget a spanyol Barcelona ellen a férfi európai ifjúsági kézilabdaliga vasárnap délelőtti bronzmeccsén. ma 10:51 Európai ifjúsági kézilabdaliga: a bronzéremért küzdhet a Veszprém Veszprém Handball Academy Európai ifjúsági kézilabdaliga: a bronzéremért küzdhet a Veszprém A Veszprém Handball Academy nyolc góllal alulmaradt a német Füchse Berlin ellen a férfi európai ifjúsági kézilabdaliga négyes döntőjének szombati, dormageni elődöntőjében. Gulyás István tanítványai így vasárnap (kezdés: 9.00) a bronzéremért csatázhatnak a spanyol Barcelona ellen. tegnap 13:04 Kölnben írhatnak történelmet a veszprémi akadémisták Veszprém Handball Academy Kölnben írhatnak történelmet a veszprémi akadémisták „Már maga a részvétel óriási dicsőség” – fogalmazott Gulyás István vezetőedző a Veszprém Handball Academy honlapján a férfi európai ifjúsági kézilabdaliga hétvégi négyes döntője előtt. Tanítványai a tavalyi ezüstérem után idén ismét a kontinens legjobbjai között bizonyíthatnak. A szombati dormageni elődöntőben a német Füchse Berlin ellen harcolhatják ki a másnapi döntőbe jutást, melyet a férfi Bajnokok Ligája négyes döntőjének helyszínén, a kölni Lanxess Arénában rendezik. 2026. június 11. 20:35

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.