Veszprémi győzelem a tartalékos Kalocsa ellen

2008. december 7. 19:50 // Forrás: hunvolley.hu
A Veszprémi Egyetemi SC hazai pályán 3:1-re nyert a rendkívül tartalékosan felálló Kalocsai SE ellen a női NB I Liga Liga-csoportjában, az alapszakasz 12. fordulójában.

Második hazai mérkőzésére készülődött vasárnap délután Oláh János, a Veszprémi Egyetemi SC edzője. A bakonyiak legutóbb a MÁV Előre ellen 3:1-re megnyert rangadón szerepeltek saját közönségük előtt, azóta kikaptak a Nyíregyháza otthonában és nyertek Tatabányán. A kezdőcsapatból ezúttal munkahelyi elfoglaltságok miatt hiányzott a korábban térdsérüléssel bajlódó center, Zsoldos Edina. Kováts Ágnes a kalocsai keret négy tagját kényszerült nélkülözni, hiszen Csintalan Réka, Vörös Marietta, Vörös Viktória és Vass Violetta sem utazott el Veszprémbe.

A tartalékos vendégek ellen repülőrajtot vett a VESC (8:2). A hazaiak mindenhonnan eredményesek voltak, a kalocsaiakon viszont látszott az összhang hiánya, Kováts Ágnes először 12:4-nél kért időt. Komjáti Anett szerezte a látogatók első saját pontját, ekkor 12:6 volt az eredmény. Jó nyitásokkal és pontos, erős ütésekkel zárkózott a Kalocsa, amely Uhercsák Petra ütésével előbb egyenlített, Komjáti ászértékű szervájával pedig fordított (13:14)! A második technikainál már két pont volt a vendégek előnye. A VESC röplabdázói teljesen leblokkoltak, a nyitásfogadásuk látványosan visszaesett, de négypontos hátrányban észbe kaptak, rendezték soraikat, s 19:19-nél már Kováts Ágnes kért időt. Az izgalmas hajrában visszavette a vezetést a házigazda (23:22), s végül kínkeservesen megnyerte a szettet (25:23, 1:0) a remekül küzdő, lelkes Kalocsa ellen.

Nagy Eszter okos megoldásával kezdődött a második felvonás. A csinos szőke center kisvártatva újabb négy pontot szerzett, de veszprémi előnyről szó sem lehetett, hiszen remekül tartotta magát a látogató (5:5). Környei Dóra pontjával magabiztos előnyt alakított ki az ismét lendületesen és pontosan játszó VESC, megint önfeledten tapsolhattak a lelkes szurkolók (13:6). A hazaiak irányítottak, ráerőltették akaratukat riválisukra. A folytatásban magához tért a Kalocsa, elkezdett zárkózni, de a bakonyiak ezúttal nem követték el a néhány perccel korábbi hibát, nem engedtek ki, őrizték vezetésüket (19:11). Kováts edzőnő időt kért, de ennek ellenére hamarosan tízpontosra nőtt a különbség (21:11). A játszma Kovács Anikó szép blokkjával ért véget (25:16, 2:0).

Egyik csapat sem játszott hibátlanul a harmadik szett elején. Szoros volt az állás (6:8) és közepes az iram. Az első kötelező pihenő után a hazaiak rontottak többet, így négy ponttal meglépett a Kalocsa (6:10). A cserefeladó, Bodnár Rita ásznyitásával egyenlített a VESC (11:11), amely kisvártatva már két ponttal vezetett, hogy újabb néhány perc elteltével a Kalocsa megint előnyhöz jusson (13:14). Kovács Anikó ásznyitásai következtek (16:14). A forgatókönyv a folytatásban sem változott, a Veszprém Czár Barbara ászértékű szervái miatt nem tudta megtartani vezetését (17:18). Nagy Eszter pontjai, és újabb fordítás következett (19:18), aztán Uhercsák Petra és komjáti Anett volt eredményes (19:22). Oláh János időt kért, mert csapata a legrosszabb pillanatban, a hajrá előtt vesztette el a fonalat. 20:23 után Nagy Eszter kétszer volt eredményes, a másik oldalon Uhercsák és Sztupovszki szerzett pontot, megérdemelten szépítettek az ellenfelüket hibázásra kényszerítő vendégek (22:25, 1:2).

Kalocsai vezetés jellemezte a negyedik rész elejét is (3:4), de az első technikainál Kovács Anikónak köszönhetően már a VESC állt jobban (8:5). Kováts Ágnes 11:5-nél időt kért, de Borsos Anna remek szerváival fölényessé vált a hazai vezetés (15:6). Megint lendületbe jöttek a veszprémiek! A továbbiakban tízpontos vezetésre tett szert a házigazda (19:9), s bár a hajrában komótos tempóra váltott, s meggyűlt a baja ellenfele ejtéseivel, végül 3:1-re győzött (25:18).

NB I Liga, Liga-csoport, nők, alapszakasz, 12. forduló:

Veszprémi Egyetemi SC–Kalocsai SE 3:1 (23, 16, –22, 18)
Veszprém, 100 néző. Játékvezetők: Vári, Mezei

Veszprém: Tobak 1, Kovács A. 15, Környei 13, Szelle 8, Borsos 16, Nagy E. 17. Csere: Szűcs K. (liberó), Bodnár R. 1, Pintér E. Edző: Oláh János
Kalocsa: Vass L. 8, Komjáti 11, Szigeti, Uhercsák 10, Czár 11, Sztupovszki 11. Csere: Szép 1, Deák. Edző: Kováts Ágnes
Az eredmény alakulása:. 1. játszma: 8:2, 12:4, 13:14, 15:19, 19:19, 23:22. 2. játszma: 8:6, 14:7, 19:11, 23:15. 3. játszma: 6:8, 13:14, 19:18, 19:22. 4. játszma: 8:5, 15:6, 19:9, 23:16

Edzői értékelés:

Oláh János: – Amikor megfogtuk a nyitásokat, akkor egyértelműen fölényben voltunk.

Kováts Ágnes: – Négy kezdőjátékosunkat nélkülözve, néhol szép játékkal tisztességesen helyt álltunk. Egyáltalán nincs okunk szégyenkezni, megdolgoztunk a vereségért! Sajnos a végére elfáradtunk.