Sok olyan külső hatás éri a fiatal generációt, ami mellett nem szabad elmenni szó nélkül - kezdte sajtótájékoztatóját csütörtökön Forgóné Kelemen Judit, a veszprémi önkormányzat jobbikos képviselője. - Fontos a felnövekvő nemzedék egészséges tudatformálása, a tanítás, amit nem lehet elég korán elkezdeni. A Jobbik szerint meg kell ismertetni a fiatalokkal a valós magyar történelmet, amely a magyar identitás alapja. A magyar oktatás színvonalát fel kell emelni a 20-30 évvel ezelőtti értékre - hangsúlyozta. Hozzátette, elkészült ugyan az Új Nemzedék Jövőjéért Program, de a magyar fiataloknak nincs jövőképük.
Ez abban is megmutatkozik, hogy Veszprém megyében különösen nagy probléma az elvándorlás - vette át a szót Ferenczi Gábor. A Jobbik Veszprém megyei elnöke szerint bizonyos felmérések szerint az iskolapadban ülők mintegy háromnegyede úgy tervezi, hogy amint befejezi tanulmányait, külföldön keres munkát. - Ha nem sikerül megállítanunk ezt a negatív folyamatot, súlyos demográfiai katasztrófa jöhet - figyelmeztetett.
Ferenczi Gábor rámutatott, egyre súlyosabb probléma az iskolán belüli erőszak, amit mielőbb fel kell számolni. - Akik képtelenek normális osztályközösségekben szocializálódni, azokat ki kell emelni és fejlesztő pedagógusok segítségével rávezetni őket az alapvető társadalmi normákra, hiszen a normális többségnek joga van a tanuláshoz - húzta alá.
A megyei elnök beszélt még a szülői életjáradékról, ennek értelmében egy dolgozó fizetésének egy részét átutalhatná szülei nyugdíj számlájára, ami után adókedvezményt is kapna. - A család a legfontosabb társadalmi kötelék, belőlük épülnek fel azok a helyi közösségek, amik a nemzet alapját adják - vetette fel.
Ferenczi Gábor szerint a fiatalok nagy részének nincs esélye itthon az önálló otthon megteremtésére, ezért bérlakás építési programba kezdene a Jobbik, továbbá a jelenleginél sokkal kedvezőbb szociálpolitikai kedvezményeket dolgoznánk ki, nem csak a háromgyerekes családokat kezelné kiemelten - sorolta tervüket kormányra kerülés esetén.
Kérdésünkre reagálva a megyei elnök szólt a munkahelyteremtési javaslataikról is, eszerint a Jobbik a mezőgazdaság élénkítésében látja a több munkát, természetesen a kis- és közepes családi gazdálkodásban gondolkodva, de programjukban szerepel a bányászat ismételt felélénkítése is, illetve a turizmusban is nagyobb potenciált látnak. - Nem alamizsnáért, segélyért dolgozó ember tömegeket szeretnénk látni, hanem olyanokat, akik képesek megélni a bérükből - zárta gondolatát.
A sajtótájékoztatón beszélt még a megyei ifjúsági tagozat vezetője. Nárai Balázs ismertette, fő célkitűzésük között szerepel, hogy a magyar ifjúságot olyan összetartó közösségekbe tömörítsék, ahol példát mutathatnak társaiknak. - Megmutassuk az embereknek, hogy az elmúlt 20 év bűnöző politikáján kívül más is létezik, ezzel kinevelhetünk egy olyan nemzetben gondolkodó politikus generációt, akiknek a tagjai képesek lennék Magyarországot ismét felemelni történelmi szintjére - fejtette ki.
A kormányzati ifjúságpolitika két kiemelt célkitűzés mentén kívánja a jövő Magyarországának alapjait megteremteni, ez pedig a fiatalok boldogulása és boldogsága - reagált az elhangzottakra dr. Mihalovics Péter új nemzedék jövőjéért felelős miniszteri biztos. - Úgy gondolom, ha ezt a két dolgot bebiztosítjuk életünkben, akkor minden más probléma megoldására képesek vagyunk. A boldogulás, biztos egzisztencia megteremtésére a kormány számos foglalkoztatásélénkítő programon keresztül támogatja a pályakezdő, valamint kevés munkaerő-piaci tapasztalattal rendelkező fiatalok elhelyezkedését. Ilyenek például az Első Munkahely Garancia Program, a fiatalok foglalkoztatását ösztönző adórendszer, vagy akár a fiatalok vállalkozóvá válásának ösztönzése.
Dr. Mihalovics Péter hangsúlyozta, az Új Nemzedék Jövőjéért Program a rendszerváltás óta nem tapasztalt volumenű átfogó ifjúságpolitikai fejlesztését indította útjára 2013 júniusában, amely a fiatalok mindennapjait érintő lehetőségek biztosításával, az elmúlt évek során megnövekedett terheik és nehezebbé váló döntési helyzeteik enyhítésével kíván támogatóként fellépni. A kétéves fejlesztéscsomag központi gondolatát a pályaorientáció fontossága adja, s mindezt szolgáltatásbővítés, intézményfejlesztés, valamint kommunikációs csatornák és események életre hívásán keresztül kívánja elérni.