- Újra a Fidelitas választmányi elnökévé választották. Milyen feladatokkal jár ez a tisztség?
- Két évvel ezelőtt vettem át az Országos Választmány vezetését Koszorús Lászlótól, aki szintén parlamenti képviselő. Az Országos Választmányról azt tudni kell, hogy ez a Fidelitas belső parlamentje, amely meghatározza a Fidelitas politikai arcélét, és megfogalmazza azokat az üzeneteket, melyeket az ország egyik legerősebb ifjúsági szervezetének fel kell tudni vállalni. Azokat a fiatalokat tömöríti, akik önkormányzati képviselőként, politikai munkatársként vagy külső szakértőként a helyi közélet alakításában is aktívan szerepet vállalnak. Ez nagyjából száz főt jelent.
Az országos választmány évente négy alkalommal ülésezik. Ügyelünk arra, hogy ezek az ülések minden alkalommal egy vidéki városban kerüljenek megrendezésre. Ezeken a két napos rendezvényeken, a szabad programok mellett tematikus konferenciák keretében járjuk körbe az éppen aktuális kérdéseket. Általában miniszterek, jobboldali véleményvezérek a meghívott vendégeink, mint Dr. Navracsics Tibor, Varga Mihály vagy éppen Csepregi Nándor, aki most helyettes államtitkárként tevékenykedik. Legutolsó alkalommal az ifjúsági programalkotás volt a téma, hiszen ez a kezdeményezés is a Fidelitas Országos Választmányától indult 2008-ban, melyet most Új Nemzedék Jövőjéért Program néven hajtunk éppen végre. Nagyon fontos, hogy a fiatalok és a döntéshozók közötti kommunikációt erősítsük.
Az elmúlt két évben ezekkel a feladatokkal foglalkozott az Országos Választmány, és a következő két évben is az lesz a feladata, hogy az előbb pár szóban bemutatott tematikus konferenciák, a belső formális döntéshozó szervezet életben tartásával megrendezésre kerüljenek az ország különböző pontján. Az a feladatunk, hogy ebben a száz fiatalban fenntartsuk az érdeklődést és a motivációt a politika alakítása iránt.
- Milyen kapcsolatban áll a Fidesz és a Fidelitas?
- A Fidelitas az egyik legstabilabb szövetségese és utánpótlásképző bázisa a Fidesznek. Számos olyan Fidelitas-os politikus van, aki mára a Fidesz meghatározó személye lett. Ők mindannyian a helyi közéletből induló fiatalok voltak, akik 10-15 év alatt beértek az országos politikába, és most nagyrészt rájuk épül a Fidesz kommunikációs és parlamenti munkájának egy része. A Fidelitas a szervezeti felépítésben is az egyik legstabilabb szövetséges, hiszen minden választó körzetben van önálló koordinátorunk, és lényegében ugyanabban a rendszerben működünk, mint a Fidesz. A Fidelitas helyi vezetője a Fidesz helyi jelöltjének a legfőbb szövetségese az adott választókörzetben.
- Beszéljünk egy kicsit önről is. Hogyan lesz egy vidéki srácból a Fidelitas választmányi elnöke?
- Mindez folyamatos munka eredménye. Azt gondolom, hogy először helyben kell bizonyítani ahhoz, hogy valaki az országos politika látókörébe kerüljön, akár ifjúsági szinten is. Mi tíz évvel ezelőtt elkezdtük szervezni a veszprémi Fidelitast. Abban az időben elég rossz állapotban volt a csoport. Feltöltöttük olyan fiatalokkal, akik szemmel láthatóan tenni szerettek volna a helyi közösség javításáért. Szerencsém volt abban is talán, hogy Szijjártó Péterrel megismerkedtem, aki 2005-ben került a Fidelitas élére. Ő számított az én munkámra országos szinten is, és beválasztott abba a szűk csapatba, akikkel szerette volna tovább építeni a Fidelitas országos szervezetét. Napról-napra épül bele az ember egy ilyen szervezetnek az életébe akkor, ha ambiciózus, vannak céljai és mindehhez van kitartása.
- Veszprém hogyan fér bele az életébe?
- Veszprém az első számú dolog az életemben. Igazából az a kérdés, hogy hogyan fér bele minden más. Minden szempontból próbálom úgy szervezni az életemet, hogy a veszprémi dolgok a legkevésbé szenvedjenek kárt. Most ez egy kicsit nehezebb. Én azt szoktam mondani, hogy két jó adottságom van. Egyrészt, hogy egy olyan főnököm van, aki elnézi azt, hogy az ország különböző pontjain kell teljesíteni az ifjúságpolitika frontján, másrészt kiváló munkatársakkal dolgozok együtt, akik nagyon megkönnyítik az életemet. Nyilván van egy felelősség, amit az ember vállal vezetőként, és vállal akkor, amikor kiválasztja a munkatársait, akiknek a munkájára feltétlenül számíthat minden téren.
- Milyen jövőképet lát maga előtt?
- Eddig sem úgy alakult a karrierem, hogy valamilyen pozícióra hajtottam volna, hanem az élet hozta mindig a feladatokat. Én abban bízok, hogy a jövőben is hagyatkozhatok erre a fajta szerencsére, mely politikai pályámat ez idáig egyengette.