Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. augusztus 24. Bertalan
Veszprém
18°C
2026. augusztus 24. Bertalan
Veszprém
18°C

Nagy durranás volt az Ipari kémiai játszóháza

2013. november 30. 9:21
Kémiai játszóházat rendezett csütörtök délután az Ipari Szakközépiskola és Gimnázium. Kövesse a Vehirt a Google keresőben Válassza kedvenc forrásának, és előrébb kerülnek a híreink Beállítom

A nyílt napra elsősorban általános iskolásokat és szüleiket várták, száznál is több érdeklődő fiatalt vezettek körbe az iskola labirintus-szerű folyosóin. Közülük többen is olyan kémiai tudással rendelkeztek, amit szerintem jónéhány felnőtt is megirigyelhetne.

A többórás programon a résztvevők megnézhették az iskola laboratóriumait, és maguk is kipróbálhatták a mikroszkópos vizsgálatokat.

Földesi Csaba és Schretner Győző egy hosszabb, egyszerre szórakoztató és tanulságos bemutatón szemléltetett néhány jelenséget, amelyek néha megdöbbentő eredményt hoztak, néha pedig különleges fény- és hanghatásokkal jártak.

Schöngrundtner Tamás
további cikkek
Megjelent az új tanév rendje közélet Megjelent az új tanév rendje Megjelent az új tanév rendje péntek este a Magyar Közlönyben; az oktatási és gyermekügyi miniszter rendelete külön fejezetben tartalmazza a köznevelésben és a szakképzésben fontos információkat. 2026. augusztus 1. 11:29 Szakmák, amelyekre valóban szükség van: a felnőttképzés és a munkaerőpiac volt napirenden Veszprémben közélet Szakmák, amelyekre valóban szükség van: a felnőttképzés és a munkaerőpiac volt napirenden Veszprémben Veszprém vármegye foglalkoztatási helyzetéről, a felnőtteknek meghirdetett képzésekről és a kamara programjairól is szó volt a Szakképzési és Foglalkoztatási Bizottság ülésén. A tanácskozás egyik fő kérdése az volt, hogyan lehet a képzési kínálatot még jobban a helyi vállalkozások igényeihez igazítani. 2026. július 9. 13:52 Mintegy 250 millió forint uniós támogatást kaptak sajátos nevelési igényű gyermekeket ellátó Veszprém vármegyei intézmények közélet Mintegy 250 millió forint uniós támogatást kaptak sajátos nevelési igényű gyermekeket ellátó Veszprém vármegyei intézmények Mintegy 250 millió forint uniós forrásból valósult meg az Esélyt a gyermeknek elnevezésű program, amelynek keretében négy Veszprém vármegyei intézmény részesült támogatásban. A projektnek köszönhetően új eszközök és gépjárművek érkeztek az intézményekhez, emellett a pedagógusok továbbképzéseken is részt vehettek. 2026. június 24. 11:11

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.