Ha a színészek adják a színház lelkét, a háttérdolgozók a szívét. Minden este, amikor felzúg az előadás után a taps, tudva- tudatlanul nekik is tapsolunk. Mert nélkülük nem jöhetne létre a produkció, vagy csak egy szerényebb, fénytelenebb verzióban.
Mondják, egy jó színész önmagában csodára képes, egy szavával, hanglejtésével életre keltheti a darabot. A kitűnő rendező képzelete aranyat ér. De ahhoz, hogy a varázslat teljes mértékben működjön, a csendben szorgoskodók is kellenek. Nap mint nap fáradhatatlanul dolgoznak azért, hogy minden apró részlet a helyén legyen, az előadás működésbe lépjen és a szívünkig hatoljon. A gépezet csak velük együtt forog.
November 29-én az elismerés ezúttal nekik járt. A Petőfi Színház társulata titkos szavazás keretében döntött a Medgyaszay-díj és a Bujtor-emlékgyűrű odaítéléséről. A 2012/13-as évadban elvégzett munkája alapján Németh Gabriella, a női szabótár vezetője, főszabász vehette át Oberfrank Pál igazgatótól a Medgyaszay-díjat. Németh Gabriella 17 éve tagja a színház társulatának, elmondása szerint az ember csak teljes szívvel és lélekkel, minden erejének összpontosításával végezheti a feladatát.
Az elmúlt évadban végzett kiemelkedő munkájáért Bujtor-emlékgyűrűt kapott Petrik Péter, lakatostár-vezető. A díjat három évvel ezelőtt alapította Bujtor István özvegye, Bujtor Judit. A néhai színházigazgató, rendező, producer, színész arcképével ellátott gyűrűt ő nyújtotta át Petrik Péternek, s megjegyezte, reméli, még sokszor tehet eleget ennek a szép szokásnak. Petrik Péter 27 éve működik együtt a társulattal, mint elmondta, igazán megható, amikor azok értékelik a munkáját, akikkel naponta együtt dolgozik a háttérben.
A díjátadó után három kiállítás nyílt meg a teátrumban az Éjjeli menedékhely című darab premierje kapcsán. A Képzeletben otthon című tárlat a Fedél nélkül nevű utcalap otthontalan alkotóinak munkáit mutatja be az aulában, jelezve, hogy a művészet templomában mindenki helyet kaphat. Az Éjjeli menedékhelyben megjelenő szakralitás Dömsödi Izabella ikonfestő Szeretett ikonjaim és szentképeim kiállításán is visszaköszön. A darab jelmeztervezőjének, Jánoskúti Márta Kossuth-és Jászai-díjas Érdemes művésznek képei a kulisszák mögé invitálnak bennünket, rajzain többek között az előadás jelmeztervei láthatók.