Huba névnap

Menesztették Maticot Celjéből

2013. december 11. 15:05
MTI
Menesztették Vladan Maticot, az MKB-MVM Veszprémmel egy Bajnokok Ligája-csoportban szereplő Celje férfi kézilabdacsapatának vezetőedzőjét.

A korábban a Szeged trénereként és a magyar férfi válogatott másodedzőjeként is dolgozó Matic mellett a teljes szakmai stábbal szerződést bontottak - írta szerdán honlapján a szlovén klub.

A Celje legutóbb rangadót veszített a Velenjével szemben, míg a BL-ben hét fordulót követően a negyedik, még éppen továbbjutást érő helyen áll.

Melczer Zsolt

Gálfi Árpád: ez a hét a sportág ünnepe Székelyudvarhelyen
Gálfi Árpád, Székelyudvarhely polgármestere a Határok nélkül elnevezésű kézilabda-fesztivál szerda esti ünnepélyes megnyitóján úgy fogalmazott, ez a hét a sportág ünnepe a városban.
Újra pályán a magyar kézilabda-válogatott legendái
Négy országból érkeznek ifjúsági korosztályú magyar csapatok a Határok nélkül elnevezésű kézilabda-fesztiválra, amelyet szerdától szombatig Székelyudvarhelyen rendeznek meg.
Ezüstérmet szerzett a Konkoly-csapat Ausztriában
A Magyar Kupa-ezüstérmes Fejér-B.Á.L. Veszprém a második helyet szerezte meg az Ausztriában rendezett felkészülési tornán, miután a szombati fináléban 39-32-re kikapott a szlovén bajnoki bronzérmes Gorenje Velenjétől.
Négyes döntőben a címvédő Veszprém!
A címvédő Telekom Veszprém magabiztosan, tíz góllal múlta felül a szlovák bajnok Tatran Presov gárdáját a SEHA-liga vasárnap esti, hazai rendezésű negyeddöntőjében, így sikerrel kvalifikálta magát a sorozat zadari négyes döntőjébe (szeptember 2-4.).
Világbajnoki bronzérmes az U18-as magyar női kézilabda-válogatott
Bronzérmes lett a magyar női kézilabda-válogatott az észak-macedóniai U18-as világbajnokságon, miután a szerdai helyosztón remek hajrával 27-26-ra legyőzte a holland csapatot.