- Az LMP sajátos helyzetbe került, az ellenzéki oldalon éppúgy elutasít mindenkit, mint a kormányt. Járható út ez?
- A politikai elit 25 éven keresztül a múlt árnyaival heccelte a polgárokat, és közben kirabolta az országot. 2010-ben az emberek döntő részének az volt az alapélménye, hogy a jogállam egy hamis álca, amelynek keretei között az országot szabadon meg lehet fosztani közjavaitól. Olyan gazdaság alakult ki, amelyben túlerővel bírt a külföldi tőke és a hozzájuk csatlakozott hazai oligarchák. Ilyen körülmények között szerzett a Fidesz kétharmados többséget. A válasz, amit Orbán Viktor pártja adott a válsághelyzetre a végletekig fokozta a rendszerváltozás után választott téves irányt. Az LMP azt tűzi ki célul, hogy az ország kitettsége hosszú távon csökkenjen. Helyre kívánja állítani a munkavállalók és a munkahelyek biztonságát, illetve annak az esélyét, hogy erős helyi gazdaság alakuljon ki.
Az LMP azoknak kínál együttműködést, akik a valódi változtatás lehetőségét keresik. A Gyurcsány körüli összefogás ismét kézzelfogható közelségbe hozta a Fidesz kétharmad lehetőségét, ami újabb elvesztegetett 4 évet jelentene Magyarország számára.
- A jelöltállító sajtótájékoztatón az egyetem megvédését emelte ki a programjából. Melyek azok a területek, amikről a kampányban még beszélni szeretne?
- Kampányom középpontjában a helyi közösségek és a helyi gazdaság témája áll. Meg kell erősíteni az egyetemet, mert ha a kormány bújtatott leépítési törekvései következtében elsorvad, akkor a város kiürül. A vidéki felsőoktatási intézmények a helyi közösségek megmaradásának és fejlődésének kulcsai. Hosszú távú gazdasági stratégiára van szüksége a térségnek, a zöld munkahelyteremtés középpontba állításával. Az energiahatékonysági felújításoknak húzóágazattá kell válniuk. A Bakony és a Balaton között természeti és kulturális kincseink megóvására különös figyelmet kell fordítani. Veszprémben elő kell segíteni, hogy a belső körgyűrű Jutasi út-Pápai út közötti szakasza végre megépüljön, hiszen ez jelentené a megoldást a belváros forgalmi tehermentesítésére.
- Kívülről nézve úgy tűnik, az LMP szervezetileg hátrányban van az MSZP-hez és a Fideszhez képest. Ezen a téren hogy halad a felkészülés?
- A választási felkészülés rendben és menetrend szerint zajlik. Az LMP-nek mind a 106 választókerületben megvannak a jelöltjei. Tudomásom szerint mi indítjuk egyéniben a legtöbb, szám szerint 22 női jelöltet, és minket erősít például Nagy Bandó András is, aki Hódmezővásárhelyen Lázár Jánossal mérkőzik meg. Erőforrásaink nem hasonlíthatók a nagy pártokéhoz, de „Nem sokaság, hanem Lélek s szabad nép tesz csuda dolgokat.”
- Milyen eredményt vár az áprilisi választáson itt Veszprémben, illetve országosan?
- Konkrét százalékokat nem mondanék. 2014 tétje nem az, hogy melyik rendszerpárt nyeri a választást, hanem, hogy lesz-e rendszerkritikus kontroll a parlamentben. A választás tétje, hogy Magyarország számára megőrizzük a reményt a valódi változásra. A reményt, hogy belátható időn belül meg lehet szabadulni az oligarcháktól és az elmúlt negyed század politikai elitjétől. A Lehet Más a Politika hisz abban, hogy meg lehet haladni a kétpólusú politikai váltógazdaságot. A választás után ellenzéki pártként ezért fogunk dolgozni az országgyűlésben. Veszprémben az LMP országos átlagát meghaladó eredménnyel szeretnék hozzájárulni a sikeres szerepléshez.