Minden iskolában végrehajtott fejlesztés a jövőnknek szóló üzenet – fogalmazott köszöntőjében Porga Gyula. Veszprém polgármestere kiemelte, széles körű partnerséget sikerült kiépíteni a projekt kapcsán, 11 környékbeli intézmény diákjai ismerkedhetnek meg jobban a természettudománnyal. Bízik benne, hogy a laborba látogatók közül sokan gondolják majd úgy a jövőben, hogy ezen a területen szeretnének tovább tanulni. – Az önkormányzat a Klebelsberg Intézményfenntartó Központtal (KLIK) közösen biztosít garanciát a zavartalan hosszú távú működéshez – húzta alá.
Szauer István, a KLIK veszprémi megyeközponti igazgatója az önkormányzattal kötött együttműködés mellett kiemelte, a veszprémi járáshoz tartozó általános és középiskolák közül sokan csatlakoztak a projekthez, de 3 egyházi ás 3 szomszéd járáshoz tartozó iskola diákjai is élvezhetik a labor képességeit. Megjegyezte még, ez az első eset az országban, hogy szakközépiskolában létesül ilyen terem, hiszen általában gimnáziumokban alakítják ki a laborokat.
Az iskola életében fontos mérföldkőnek nevezte a beruházást Irányi László, az Ipari igazgatója. – A partnereinknek köszönhetően az eddigieknél több diák ismerkedhet meg az intézményben rejlő lehetőségekkel, a természettudományos laborban pedig az elmélet mellett számos gyakorlati ismereteket szerezhetnek a fiatalok, ami segíthet megkedveltetni ezt a tudományágat.
Papp Zoltán projektkoordinátor bemutatója során elhangzott, a projekt teljes mértékben uniós forrásból jött létre, a több mint 335 millió forintos beruházás orvosolni próbálja azt az európai szintű problémát, hogy a természettudományos jellegű munkakörök elvesztették presztízsüket és hiányszakmává váltak.
A pályázatnak köszönhetően most egy jól felszerelt, kétszer 18 fő foglalkoztatására képes laboratórium valósult meg az Ipariban, tovább képzéseket tartanak, rendezvényeket szerveznek, tananyagot fejlesztenek, digitális labornaplót készítenek, valamint eszközbeszerzést is lefolytattak.