A Magyar Teátrumi Társaság öt és fél éves fennállásának tizenharmadik közgyűlésére kerül sor ma a Petőfi Színházban – a félévente megtartott találkozókra a színházak önként jelentkezhetnek házigazdának. Vidnyánszky Attila, a Társaság elnöke a közgyűlés előtt elmondta, nagyon szereti Veszprémet, mert nagy hangsúlyt fektetnek a produkciókra, ezt néhány évvel ezelőtt maga is megtapasztalhatta, amikor Bulgakov Álszentek összeesküvése című drámáját rendezte itt.
A közgyűlésen Porga Gyula polgármester köszöntötte a vendégeket, a színházak és a kulturális intézmények képviselőit. Az 53 tagot tömörítő társaságból több mint harminc képviselő jelent meg, többek között Balázs Péter, a Szolnoki Szigligeti Színház igazgatója, Nemcsák Károly, a József Attila Színházból, Forgács Péter a Győri Nemzeti Színházból, Horányi László, az Esztergomi Várszínház igazgatója, Besenczi Áprpád, a zalaegerszegi teátrum igazgatója és Cseke Péter, a Kecskeméti Katona József Színház vezetője. A polgármester elmondta, rendkívül örül annak, hogy a Magyar Teátrumi Társaság idei első közgyűlésének helyszínéül a Veszprémi Petőfi Színházat választották, amelyet kora és a teátrumban folyó minőségi munka miatt is a magyarországi színjátszás egyik fontos bázisának nevezett.
–Egy színház csak akkor tudja betölteni a közösségben a szerepét, ha nem csupán a város egyik kulturális intézménye, hanem szellemi otthon, a társasági és a művészeti élet központja, a város kulturális életének bázisa. A Petőfi Színházra kiemelten igazak ezek a megállapítások, mindez pedig a kiváló színházi vezetőknek, a közönségnek és a fenntartó intézmény, az önkormányzat és a színház közötti kiegyensúlyozott kapcsolatnak köszönhető – fogalmazott Porga Gyula, aki gondolatai zárásaként hasonló sikereket kívánt a jelenlévő színházak képviselőinek és kérte őket, máskor is látogassanak el városunkba.
Oberfrank Pál, a Petőfi Színház igazgatója és a Magyar Teátrumi Társaság alelnöke kihangsúlyozta, nem szeretnék csak a színházra lekorlátozni tevékenységüket, annak falain túl is hatni akarnak, lelket adni a városnak és minél több szinten bekapcsolódni annak életébe. A közgyűlés kapcsán közölte, fontos, hogy megvitassák a szakma és a művészeti élet legfontosabb kérdéseit és kiemelt figyelmet fordítsanak a színészek életpálya modelljére, az előadóművészeti törvény felülvizsgálására.
A köszöntők után Szabó László, a MTT titkára megkezdte a közgyűlés levezénylését. A legfontosabb napirendi pontok között szerepel az alapszabály módosítása, a Magyar Teátrumi Társaság középtávú stratégiája, egyeztetés az idei POSZT-ról, a Magyar Teátrum újság aktuális helyzetének megvitatása és a 2014. évi tervek egyeztetése. Ekkor került sor az új tagok felvételére is: a rövid bemutatkozókat követően a társaság egyhangú szavazata alapján a Szabadtéri Színházak Szövetsége (vezető: Gedeon József) és a Zentai Magyar Kamaraszínház (igazgató: Vukosavljev Iván) csatlakozott, ezzel öt főre növelve a határontúli színházak számát a Társaságban.