„A koncepció első olvasásra kissé elitista, de jóhiszeműen minőségre törekvőnek is nevezhetjük” – fogalmazott Gerstmár, akinek hiányérzete támadt az esélyegyenlőséget biztosító, nagyobb tömegeknek szóló kulturális alapszolgáltatások rendszerével kapcsolatban. Úgy véli, nagyobb hangsúlyt kellett volna kapnia az olyan, közművelődést szolgáló intézményeknek, mint a Városi Művelődési Központ, a megyei könyvtár vagy a Laczkó Dezső Múzeum.
A képviselő megmelítette a Pannon Várszínház és a Petőfi Színház között fennálló konfliktust, amelynek rendezése azért is hosszú távú érdeke a városnak, mert mindkét intézmény hozzáteszi a magáét Veszprém kulturális sokszínűségéhez.
Gerstmár Ferenc helyesnek tartja azt, hogy a koncepció nyit a magán mecenatúra felé, ezzel lehetővé téve a kulturális kínálat bővülését. Úgy gondolja, hogy az ideális finanszírozási arány 25% önkormányzati támogatás és 75% külső forrás lenne, arra azonban nincs kikristályosodott elképzelés, hogy ezt a külső forrást hogyan lehetne bevonni.
A város kulturális életében számos kérdőjel sokasodik, az LMP képviselője azonban a megelőlegezett bizalom jeleként támogatta a koncepciót a múlt heti képvielőtestületi ülésen.