A főszereplő Novák Péter, aki pályafutása elején az 1990-es évek elején a Veszprémi Petőfi Színházban játszott. A Dózsa György Emlékévhez csatlakozva a Honvéd Táncszínház és a Budapest Táncegyüttes jogutódjaként létrejött Magyar Nemzeti Táncegyüttes művészeti vezetője, a Kossuth-díjas Zsuráfszky Zoltán olyan látványos, magával ragadó koreográfiát készített, amely a szerelmes férfit, a mélyen hívő parasztvezért, a vívódó embert szeretné megmutatni a közönségnek. Az általa rendezett darabban végigkísérik Dózsa küzdelmét, szerelmét és bukását a tragikus végkifejletig, a megtorlásig, amelynek szörnyűsége elborzasztotta még az akkori, sok vért és háborút látott Európát is. Áldozatának felmagasztosulást sugalló gondolata a közös emlékezetben a mai napig él és mindezt népzenei ihletésű muzsikákkal, virtuóz és lírai koreográfiákkal mutatják be a táncosok.
A történelmi forrásokon nyugvó táncjátékot Vincze Zsuzsa írta, akinek nevéhez fűződnek a jelmezek is. A produkció zeneszerzője és dalszövegírója a Ghymes együttes egyik alapítója, Szarka Tamás. A tánczenei szerkesztő Makó Péter, a Csík zenekar tagja. Dózsa Györgyöt Novák Péter alakítja, Pálffy Piroska szerepében felváltva láthatják a nézők Eredics-Fekete Zsuzsannát és Hajdu Sarolta Regét. Bakócz Tamást kettős szereposztásban formálja meg Oberfrank Pál és Kertész Péter. Csáky főúrként Valach Gábor lép színpadra. A díszlet Tóth Kázmér munkája.
A Székely Dózsa György című tánckrónika nagyszabású nyári előadás-sorozat keretében érkezik Veszprémbe. Temesvár, Sepsiszentgyörgy, Kolozsvár, Szabadka, Budapest és Nyíregyháza mellett júliusban látható a királynék városában.