A gyakorlat során a veszprémi és zirci tűzoltók azt vizsgálták, hogy Cseszneken, a Kőmosó- szurdoknál egy feltételezett sérültet mennyi idő alatt tudnak megközelíteni, továbbá, hogy meddig tartana őt kihozni és átadni a mentőknek.
A tűzoltók végigjárták és felmérték a szurdok megközelítési útvonalait, valamint az esetleges veszélyeket, melyek nehezítő körülményként jelentkezhetnek egy mentés során. A megközelítési pontok nagymértékben befolyásolják a gépjárművek megtelepítésének helyét, törekedni kell arra, hogy minél közelebb legyenek a mentendő személyhez.
A gyakorlat során egy feltételezett sérült lehozatalára is sor került: a szituáció szerint egy ember megcsúszott a patakmederben, és lábsérülést szenvedett. A tűzoltók mentőhordággyal szállították az Aranyos-patak medrében egészen a gépjárművek felállítási helyéig. A tapasztalatok szerint a helyszín jól megközelíthető, azonban északi irányban haladva egyre veszélyesebbé válik, mivel a mederben jelentős szintkülönbségek vannak, és a sziklás aljzatát a nedvesség csúszóssá teheti. Abban az esetben, ha a sziklamászók számára kiépített pályákon sérül meg valaki, a tűzoltók ipari- alpintechnikai felszerelések alkalmazásával tudják lementeni a bajbajutottat.
A gyakorlaton megszabott feladatokat a tűzoltók maradéktalanul teljesítették.