"A megújuló erő! – A szakképzés fejlesztése az Ipari Szakközépiskola és Gimnáziumban" című projekt keretében a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ Ipari Szakközépiskola és Gimnázium intézményegysége 20,99 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert el. A támogatás intenzitása a projekt elszámolható költségeinek 100 százaléka. A beruházás az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósult meg.
Az Ipari Szakközépiskola és Gimnázium 2013. februárjában kezdte meg a projekt végrehajtását. A pályázatnak megfelelően az iskola hét munkacsoportot hozott létre (vegyészet, környezetvédelem, gépészet, mechatronika, szakmai informatika, közismereti informatika, kémia), 24 szaktanár bevonásával. A munkacsoportok feladata volt az iskolában működő öt szak (laboratóriumi technikus, környezetvédelmi technikus, gépgyártás-technológiai technikus, mechatronikai technikus és szoftverfejlesztő) szakmai programjának, helyi tantervének elkészítése. A szakmai programok bekerültek az intézmény pedagógiai programjába, és 2013. szeptember 1-jén már ezek alapján indult a tanév a kilencedik évfolyamos tanulóknak.
2013. augusztusában került sor Fehérvárcsurgón a pályázatban vállalt 30 órás továbbképzésre, melyen mind a 24 szaktanár részt vett, és elvégezte a „Hatékony tanulásszervezési módszerek: differenciált tanulásszervezés, kooperatív munka, pedagógiai projekt” nevű tanfolyamot. Az elsajátítottak alapján bemutató órákat tartottak.
A disszeminációs tevékenység részeként a barcsi Dráva Völgye Középiskolával kötött együttműködési megállapodás keretében az iskola továbbadja az újonnan kidolgozott tananyagokat, jó gyakorlatokat.
2013. őszén az iskola beiskolázási kampányt indított, melynek kapcsán egy beiskolázási film és brosúra is készült. Számos rendezvény nyújtott lehetőséget az érdeklődő általános iskolai tanulók részére, az intézmény, a szakok megismerésére: négy pályaválasztási kiállításon vett részt az iskola (Veszprém, Székesfehérvár, Győr, Pápa), két alkalommal szervezett kémiai játszóházat és két alkalommal tartott pályaválasztási nyílt napot.
A beiskolázási propaganda sikeresnek tekinthető, hisz az előző tanévben 151 fő, a 2014/2015-ös tanévben 164 fő iratkozott be az iskolába, teljesítve ezzel a vállalt indikátort. A pályázat keretében mindegyik szakma 400-400 ezer forint értékben szerzett be kisebb értékű eszközöket, amelyek az új helyi tanterv oktatásához szükségesek - hangzott el a projektzárón augusztus 26-án az intézményben.
2014. első félévében a munkacsoportok elkészítették a 10-13. évfolyamra szóló tanmeneteket, illetve a tapasztalatok alapján korrigálták a kilencedikes tanmeneteket. Egységes vélemény, hogy a nyári gyakorlatok nem túl hatékonyak, emiatt azokat törölni kellene, így maradnának az év közbeni négy órás gyakorlatok. Július hónapra a szakmai munka lényegében befejeződött. Augusztusra elkészült az eredményeket bemutató záró kiadvány, amelyből a partneriskolák, illetve a hasonló képzést folytató társiskolák is kapnak példányt.