Ilyenkor lehetőségünk van elmondani, hogy végeztük a munkánkat az elmúlt négy évben, milyen feladatokhoz kérjük a további bizalmat – hangoztatta a fórumon Porga Gyula polgármester. – Sokat dolgoztunk, hogy a lehető legtöbb forrást idehozzuk, minél több fejlesztést hajtsunk végre – húzta alá.
Hajlamosak vagyunk mindent számokban kifejezni, de ennél fontosabb, hogy Veszprém élhető város legyen, minden korosztály megtalálja a helyét, jól érezze magát. A pénz csupán eszköz ehhez – vélekedett a polgármester. Magyarországon csupán négy nagy városban nőtt a népesség, Sopron, Érd, Kecskemét mellett Veszprémben. - Szeretnénk, ha ez a tendencia folytatódna, ezért újítottuk meg a belvárost, a Séd völgyét, fejlesztjük az utakat - hangoztatta.
A veszprémi járás is kiemelkedő eredményt mutathat fel fejlettségét tekintve, a 2007-es felméréshez képest hat helyet javított, 2013-as adatok szerint a 8. helyet foglalja el az országban, a megyeszékhelyek közül egyedül Győr előz meg minket. – Ez is jól mutatja, kézzelfogható eredményei vannak az elmúlt évek fejlesztéseinek. A munkanélküliség területén sincs okunk panaszra, jóval az országos átlag alatti ez a mutató Veszprémben, a nyári időszakban 3,5 százalék.
A múlt összegzését követően a jövőről beszélt a polgármester. A következő hét év terveit a közeljövőben tárgyalja az önkormányzat. Fontos cél a munkahelyek infrastruktúrájának erősítése, valamint az idegenforgalom kiszolgálása, hiszen jól látszik, folyamatosan nő a hozzánk érkező turisták száma. A következő időszakban egy kulturális negyedet is kialakítanak a belvárosban, valamint a sportlétesítmények területén is előrelépésre van szükség.
Porga Gyula beszélt a két éve elfogadott idősügyi koncepcióról is. Mint mondta, egyre tovább élünk, a nyugdíjas társadalmon belül is lehetnek már generációs különbségek, így más-más igények merülnek fel ezen a területen, amire figyelni kell. Veszprémben egyébként mintegy 16 ezer nyugdíjas él.
Brányi Mária, a 6-os számú választókerület képviselője ajándékkal kedveskedett az otthonban élőknek, majd kiemelte: számos változás történt Veszprémben, érdemes egyénileg vagy csoportosan felkeresni a megújult belvárost, vagy épp az állatkertet, illetve figyelemmel kísérni a város gazdag kulturális életét. Örömét fejezte ki, hogy az idősek otthona további bővülés előtt áll, így egyre többen tölthetik itt, közösségben idős éveiket.
Az elhangzottakra csak kevés visszajelzés érkezett, azonban néhány észrevételt, tapasztalatot megosztottak a lakók a vendégekkel. Az egyik szerint körülményes a színházba járás, az épületen belül nem megoldott a mozgáskorlátozottak közlekedése. Megnyugtató válasz érkezett, rövidesen megtörténik az épület teljes rekonstrukciója, ahol erre is figyelnek, addig pedig a színház dolgozóihoz fordulhatnak segítségért.
Egy lakó örömmel tájékoztatott kezdeményezéséről, aminek eredményeképp hátrányos helyzetű fiatalokkal folytat párbeszédet, megteremtve a generációk egymásra épülését. Porga Gyula szerint a város olyan, mint egy család, különböző generációk élnek együtt, kiegészítik egymást. Hasznos beszélgetések jöhetnek létre közöttük, ha megteremtjük az alkalmakat.
A beszélgetés zárásaként azt kérték az otthonban élők, hogy legyenek gyakoribbak ezek a fórumok. Porga Gyula megígérte: ha igény mutatkozik rá, gyakrabban látogatnak el az intézménybe.