A Fidesz elnökét nem lepte meg az újabb megfigyelési botrány. Szerinte a szocialista kormányzat a pártállami időkből hozza magával az ilyen eljárásokat. "Nincs új a Nap alatt. Az én szakmámban az ember kések között közlekedik, dolgozik és él. Ismerem az ellenfeleinket elég régóta. Volt a magyar társadalomnak is ideje, több mint negyvenegynéhány esztendeje, hogy kiismerje őket. Nem hiszem, hogy meg kéne lepődnünk" - nyilatkozta a hírTV-nek a volt miniszterelnök.
A kormányszóvivő szerint a Gyurcsány-kormány soha senkinek nem adott megbízást törvénytelen megfigyelésekre. Daróczi Dávid ugyanakkor arról nem beszélt, hogy a Medgyessy-kormány idején történhetett-e ilyen. A miniszterelnök egyébként Kiss Péter kancelláriaminisztert kérte fel arra, hogy tájékozódjon, és ha szükséges, indítson vizsgálatot. Kiss Péter 2003 tavaszától Medgyessy kancelláriaminisztere volt, a Miniszterelnöki Hivatalhoz tartozott a polgári nemzetbiztonsági szolgálatok felügyelete is.
A megfigyelt személyeket bíróság elé lehet állítani
Egy magándetektív cég 95 millió forintért vállalta, hogy fél év alatt olyan információkat szerez be a volt miniszterelnökről, Simicska Lajos volt APEH-elnökről és Kalmár Istvánról, a Posta egykori elnök-vezérigazgatójáról, amelyek alapján a megfigyelt személyeket bíróság elé lehet állítani - tudta meg a Magyar Nemzet.
A lap birtokába került dokumentumok szerint a magánnyomozó társaság a titkos akció végrehajtásához politikai védelmet kért, és egy felderítést végző hálózat kiépítését javasolta. A hírTV információi szerint a megfigyelést végző cég a jelenleg felszámolás alatt lévő Finder Bt. volt.
Kalmár István, az egyik megfigyelt, a Hír Televíziónak elmondta: a 2002-es kormányváltás után sokszor érezte úgy, hogy autóval követik, megfigyelik. A volt Posta-vezér aljas dolognak tartja, hogy a balliberális hatalom magán titkosszolgálatot működtetett, és megdöbbentette, hogy családjáról is gyűjtöttek adatokat.
"Csak az Országgyűlés jóváhagyásával"
A titokminiszter nem tud róla, hogy az elmúlt években szocialista politikusok megbízására adatokat gyűjtöttek volna vezető fideszes politikusokról. Szilvásy György kizárta, hogy kormányzati hivatalok állnának az újabb megfigyelési botrány hátterében. A miniszter emlékeztetett rá, hogy politikusról csak az Országgyűlés jóváhagyásával lehet titkosszolgálati eszközökkel információt gyűjteni.