A kampányidőszakban a jelöltek számos módon: interjúkban, sajtótájékoztatókon, lakossági fórumokon fejtik ki véleményüket, javaslataikat különböző témákról. Ezúttal azon olvasóinkhoz szólunk, akik kevésbé követik a politikai eseményeket, és szeretnének gyorsan képbe kerülni.
"2010 óta vagyok önkormányzati képviselő, a Városstratégiai és Városmarketing Bizottság alelnöke, a Közjóléti Bizottság tagja. Az elmúlt négy év tapasztalatai azt bizonyították számomra, hogy több közösségi bérlakásra, az energiahatékonysági felújítások elősegítésére, a megújuló energiák előtérbe helyezésére, válságálló munkahelyekre, és a helyi gazdaság érdekében a helyi pénz megerősítésére van szükség városunkban.
A belső körgyűrű Jutasi út-Pápai út közötti szakaszának megépítése jelenthetné a megoldást a belváros forgalmi tehermentesítésére. Folytatni kell a biciklis fejlesztéseket, de ahol lehet a költséges kerékpárút építés helyett kerékpársávok kijelölésével. A közösségi közlekedésben új menetrendre, korszerűbb járművekre van szükség.
Elengedhetetlennek tartom egy városi hulladékcsökkentési terv elfogadását, a megtermelt hulladék mennyiségével arányos díjszabás kialakítását, a házhoz menő szelektív gyűjtés bevezetését. Ezeket a lépéseket a takarékosság mellett a környezetterhelés csökkentése érdekében is meg kell tenni.
Bevezetném a részvételi költségvetést, ami a települési költségvetés összetételének, arányainak a meghatározása, és működésének ellenőrzése egy minden lakos számára nyitott és átlátható, évente ismétlődő vita és tervezési folyamaton keresztül. Az önkormányzat honlapján szabad és könnyen áttekinthető hozzáférést biztosítanék az itt élőknek az őket érintő információkhoz, a döntések megismerése érdekében. Ebben a ciklusban sikerült elérnem, hogy a választópolgárok 25 százaléka helyett 10 százalék kezdeményezhessen helyi népszavazást Veszprémben. A következő öt évben arra törekszem, hogy a veszprémiek minél több kérdésben közvetlenül nyilváníthassák ki akaratukat."