A produkció a május végi főpróba után sikerrel debütált a nézők előtt júliusban Balatonfüreden, most pedig a Latinovits-Bujtor Játékszínben tekinthető meg bérletes előadásként.
- William Shakespeare születésének 450. évfordulóját ünnepli a világ 2014-ben, ennek tiszteletére tűzi műsorra a veszprémi színház az angol drámaíró, költő, színész első tragédiáját. Olyan világban játszódik, ahol a gyilkosság, áldozat, csonkítás, nemi erőszak, terror, manipuláció, hataloméhség, hazugság, csalás, rasszizmus, diszkrimináció, kannibalizmus hívó szavak a történetben. Ahol mindenki, mindenáron beteljesíti bosszúját, még ha önmaga és családja áldozatul esik is. A szereplők kizárólag az őket ért sérelmeket látják. Az elkövetett agressziót jogosnak, szükséges eszköznek tekintik. Az író nem véletlenül helyezte az ókori Rómába történetét, a Krisztus előtti időkbe. Ott nincs megbocsátás, megbánás, igazi bűnhődés és vezeklés sem. Egy ilyen világból azonban nincs kiút, szükségszerű a szereplők és világuk teljes pusztulása.
Ugyanakkor a Titus Andronicus, a királydrámák hagyománya alapján a jobb idők reményével ér véget. A végső kicsengés tehát a remény. A rendező szeretné a nézőre bízni a döntést, hogy érdemes-e újra kezdeni. - többek között ez szerepel az előadás ajánlójában. A Titus Andronicusban 22 szereplő valamint kapitány, rokonok, hírnök, Róma népe van jelen. A veszprémi előadásban ezek eljátszására tíz színművész (Szalma Tamás, Király Attila, Palásthy Bea, Jaskó Bálint, Tóth Loon, Terescsik Eszter, Keresztes Gábor, Máté P. Gábor, Szűcs László, Módri Györgyi) és egy gyermekszereplő (Speier Farkas és Göndör Dávid váltott szereposztásban) vállalkozik egy nagyon érdekes látványvilágú játéktérben, amelyet a rendező talált ki. A produkcióban a mozgás Frank Róbert nevéhez fűződik, a rendezőasszisztens Péti Krisztina, a súgó Tóth Zsanett.
(Az előadást támogatta a Nemzeti Kulturális Alap)