A Veszprémi Állatkert kiemelt és integrált vonzerő-, termék- és infrastruktúrafejlesztése valósul meg a „ZooEvolúció” című projekt keretében. Az Európai Unió által nyújtott támogatás összege 481,2 millió forint, a támogatás intenzitása a projekt elszámolható költségeinek 40,1 %-a. A beruházás az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósul meg. Az Európai Uniós támogatást jelentős, 718,8 millió Ft központi kormányzati támogatás egészíti ki.
2014 márciusában indult meg a Veszprémi Állatkert történetének eddigi legnagyobb szabású, mintegy 1,2 milliárd forint értékű fejlesztéssorozata. Az idén ősszel átadott elefántház, és a hozzá kapcsolódó, zöld szigetekkel tarkított külső kifutó 3 kis elefántja, Dinkar, Nuka és Félix már otthonosan mozognak új otthonukban, játékosságukat pedig sokan csodálják meg nap mint nap a fűtött látogatói teret és a belső kifutót elválasztó üvegfalon keresztül.
Az elefántház átadásával sem állt meg a Veszprémi Állatkert fejlesztés sorozata, jó ütemben haladnak a kivitelezési munkálatok. Jelenleg zajlik az orrszarvúház és kifutó tesztüzeme, ahol a későbbiekben az afrikai antilopok, zebrák és az immár négy fős szélesszájú orrszarvú csapatot helyezik el. A vizes élővilágot bemutató projekt fóka és pingvinmedencéit már feltöltötték vízzel, és jól vizsgáztak a nyomáspróbákon.
Az egyik, talán leglátványosabb projektelem, a Madárröpde madárházai elkészültek, amelyek többek közt Dél- Amerikában őshonos flamingóknak, skarlát íbiszeknek és rózsás kanalasgémeknek adnak majd otthont. Az 5000 m2 alapterületű röpde 16 méter magas acél tartóoszlopait felállították, majd januárban érkezik meg Dániából az a speciális irányító csapat, ami a 8000 m2 háló felszerelését koordinálja.